Liga gruzińska - 36. kolejka Erovnulej Ligi: Dinamo Tbilisi - FC WIT Georgia Tbilisi 2-0 (1-0)

W spotkaniu 36. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, które rozegrane zostało 1 grudnia, jedenastka Dinamo Tbilisi zwyciężyła z WIT Tbilisi 2-0 (1-0). Mecz na Boris Paichadze Dinamo Arena obejrzało 5 000 widzów.

36. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-12-01 13:00 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Widzów: 5000 | Arbiter: P. Matcharadze
Dinamo Tbilisi
FC WIT Georgia Tbilisi
2
0
L. Kutalia 35'
A. Daffé 86'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 60 starć zespół Dinamo Tbilisi wygrał 24 razy i zanotował 17 porażek oraz 19 remisów.

Od pierwszych minut zespół WIT Tbilisi zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Dinamo Tbilisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 25. minucie arbiter przyznał kartkę Morisowi Nusuevowi z zespołu gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Dinamo Tbilisi w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Levan Kutalia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 20 zdobytych bramek.

W 42. minucie kartkę dostał Nodar Kavtaradze, piłkarz Dinamo Tbilisi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Dinamo Tbilisi.

W 63. minucie Moris Nusuev zastąpił Giorgiego Vekuę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Arfang Daffé wszedł za Akakiego Shulaię.

Kibice Dinamo Tbilisi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giorgiego Zarię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nodar Kavtaradze. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. W 82. minucie Giorgi Kukhianidze został zmieniony przez Mykhaila Shyshkę, co miało wzmocnić jedenastkę Dinamo Tbilisi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukę Vardzelashvilego na Lukę Tatkhashvilego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie wynik na 2-0 podwyższył Arfang Daffé.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole WIT Tbilisi doszło do zmiany. Beka Ashordia wszedł za Tornike'a Muzashvilego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Moris Nusuev25′ 63′
42′ 72′ Nodar Kavtaradze
Zurab Sekhniashvili
82′ Giorgi Kukhianidze
Lasha Nanobashvili
Nika Ninua
Luka Vardzelashvili83′
Giorgi Papava
Dimitri Khutsianidze
65′ Akaki Shulaia
Zurab Museliani
 35′ Levan Kutalia
Tornike Muzashvili87′
Serhii Lytovchenko
Nika Kavtaradze
Guja Rukhaia
Luka Tatkhashvili83′
65′  86′ Arfang Boubacar Daffé
Nikoloz Abuladze
Mate Kvirkvia
Beka Ashordia87′
82′ Mykhailo Shyshka