Liga gruzińska - 35. kolejka Erovnulej Ligi: FC Sioni Bolnisi - FC Lokomotivi Tbilisi 1-2 (0-2)

W starciu 35. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, które rozegrane zostało 24 listopada, drużyna Sioni Bolnisi przegrała z Lokomotivem Tbilisi 1-2 (0-2). Mecz na Stadioni Tamaz Stepania obejrzało 200 widzów.

35. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-11-24 11:00 | Stadion: Stadioni Tamaz Stepania | Widzów: 200 | Arbiter: G. Vadachkoria
I. Sikharulidze 26'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków zespół Lokomotivu Tbilisi wygrał 17 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie kartkę dostał Teimuraz Shonia z Lokomotivu Tbilisi.

W tym czasie to zawodnicy Lokomotivu Tbilisi otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył Davit Ubilava.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Lokomotivu Tbilisi, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie wynik na 0-2 podwyższył Irakli Sikharulidze. To już czternaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 29. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Tornike'owi Tarkhnishvilemu, zawodnikowi gospodarzy. W 62. minucie Davit Targamadze zastąpił Ratiego Tsatskrialashvilego.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Beka Gvaradze.

W 71. minucie w drużynie Sioni Bolnisi doszło do zmiany. Dimitri Tatanashvili wszedł za Giorgiego Iwaniszwilego. Chwilę później trener Lokomotivu Tbilisi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Lasha Gvalia, a murawę opuścił Davit Samurkasovi. Trener Sioni Bolnisi postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Romana Chachuę i na pole gry wprowadził napastnika Kakhę Kakhabrishvilego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Od 88. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej. Drużynie Sioni Bolnisi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Lokomotivu Tbilisi.

Luka Sherozia90′
82′ Roman Chachua
Aleksandre Gureshidze90′
Anzor Sukhiashvili
Nika Tchanturia
90′ Lasha Ugrekhelidze
Davit Ubilava  20′
 62′ Beka Gvaradze
Beka Dartsmelia89′
Zurab Japiashvili
Dato Kirkitadze90′
88′ Levan Khmaladze
Tornike Kirkitadze
29′ 62′ Davit Targamadze
Irakli Komakhidze
52′ Tornike Tarkhnishvili
Davit Samurkasovi29′ 73′
71′ Giorgi Iwaniszwili
Teimuraz Shonia18′
36′ Jaba Ugulava
Aleksandre Andronikashvili90′
62′ Rati Tsatskrialashvili
Giorgi Gorozia
Giorgi Ugrekhelidze
Lasha Gvalia73′
82′ Kakha Kakhabrishvili
Luka Kikabidze
71′ Dimitri Tatanashvili
Davit Jikia89′ 90′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników Sioni Bolnisi. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

1 grudnia drużyna Lokomotivu Tbilisi zawalczy o kolejne punkty w Tbilisi. Jej rywalem będzie FC Dinamo Batumi. Tego samego dnia FC Saburtalo Tbilisi zagra z zespołem Sioni Bolnisi na jego terenie.