Liga gruzińska - 35. kolejka Erovnulej Ligi: FC Dila Gori - Dinamo Tbilisi 1-2 (0-2)

W meczu 35. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, który rozegrany został 24 listopada, jedenastka Dili Gori przegrała z Dinamo Tbilisi 1-2 (0-2). Mecz na Stadioni Tengiz Burjanadze obejrzało 1 500 widzów.

35. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-11-24 11:00 | Stadion: Stadioni Tengiz Burjanadze | Widzów: 1500 | Arbiter: I. Kvirikashvili
N. Kavtaradze 42'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 74 pojedynki drużyna Dinamo Tbilisi wygrała 52 razy i zanotowała sześć porażek oraz 16 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Dinamo Tbilisi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Dili Gori była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 27. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Dili Gori Luka Razmadze.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Nodar Kavtaradze z Dinamo Tbilisi. Była to 33. minuta pojedynku.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Dinamo Tbilisi, strzelając kolejnego gola. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Nodar Kavtaradze.

Trener Dinamo Tbilisi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Giorgi Zaria, a murawę opuścił Nika Ninua. Drugą połowę jedenastka Dili Gori rozpoczęła w zmienionym składzie, za Giorgiego Chochishvilego wszedł Lasha-Giorgi Titvinidze.

Drugą połowę zespół Dili Gori rozpoczął w zmienionym składzie, za Alvina Fortesa wszedł Alef. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał kartką Gurama Goshtelianiego, piłkarza Dili Gori. Trener Dili Gori wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nugzara Spanderashvilego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Luka Razmadze. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola.

Między 55. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Dili Gori oraz dwie drużynie przeciwnej. W 73. minucie Nodar Kavtaradze został zastąpiony przez Arfanga Daffégo. W 84. minucie w drużynie Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Akaki Shulaia wszedł za Oleksandra Kaplienko.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia sędzia przyznał kartkę José Peralesowi z zespołu gości.

Zawodnicy Dili Gori w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania gola kontaktowego strzelił Mykola Kovtalyuk.

Jedenastce Dili Gori zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Dinamo Tbilisi.

Kovtalyuk
46′ Giorgi Chochishvili
Davit Kobouri
55′ Levan Nonikashvili
Víctor Mongil Adeva66′
Amos Nondi Obiero
Nodar Kavtaradze  42′ 33′ 73′
27′ (samob.) 52′ Luka Razmadze
Giorgi Kukhianidze
46′ Alvin Fortes
Nika Ninua46′
50′ Guram Goshteliani
Giorgi Papava
 90′ 63′ Mykola Kovtalyuk
Levan Kutalia
46′ Lasha-Giorgi Titvinidze
Serhii Lytovchenko
Eriks de Souza Santos Pereira
Guja Rukhaia
Levan Kurdadze
Arfang Boubacar Daffé73′
46′ Alef Santos de Araujo
Anzor Mekvabishvili
Nika Gagnidze
Akaki Shulaia84′
Tengiz Tsikaridze
Giorgi Zaria46′
52′ Nugzar Spanderashvili
Kwame Amponsah Karikari

Piłkarze Dili Gori dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

1 grudnia drużyna Dinamo Tbilisi będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie FC WIT Georgia Tbilisi. Tego samego dnia FC Rustavi będzie gościć jedenastkę Dili Gori.