Liga gruzińska - 35. kolejka Erovnulej Ligi: FC Chikhura Sachkhere - FC Saburtalo Tbilisi 1-3 (0-1)

W starciu 35. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, które rozegrane zostało 24 listopada, jedenastka Chikhury Sachkhere przegrała z Saburtalo 1-3 (0-1). Mecz na Tsentraluriowie Stadionie w Ivantsmindzie obejrzało 300 widzów.

35. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-11-24 11:00 | Stadion: Tsentraluri Stadioni | Widzów: 300 | Arbiter: P. Matcharadze
L. Kokhreidze 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków jedenastka Saburtalo wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Tornike Gorgiashvili wywołał eksplozję radości wśród kibiców Saburtalo, strzelając gola w 17. minucie spotkania.

W 22. minucie Inters Gui zastąpił Iuriego Tabatadzego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Saburtalo.

A trener Chikhury Sachkhere wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Demura Chikhladzego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Oleg Mamasakhlisi. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Levanowi Kakubavie z Saburtalo. Była to 62. minuta meczu.

W 64. minucie Giorgi Pantsulaia został zmieniony przez Tornike'a Mumladzego, co miało wzmocnić zespół Chikhury Sachkhere. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giorgiego Guliashvilego na Lashę Kokhreidzego.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Chikhury Sachkhere w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Tornike Mumladze.

Szybko po stracie bramki drużyna gości ponownie trafiła do bramki rywala. W 72. minucie Iuri Tabatadze dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 77. minucie Tornike Mumladze został zmieniony przez Iraklego Lekvtadzego, co miało wzmocnić zespół Chikhury Sachkhere. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ognjena Rolovicia na Sandra Altunashvilego.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Saburtalo, strzelając kolejnego gola. W doliczonej pierwszej minucie starcia wynik ustalił Lasha Kokhreidze.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Luka Lakvekheliani
51′ Oleg Mamasakhlisi
Inters Auxence Gui22′
64′ Giorgi Pantsulaia
Gagi Margvelashvili
51′ Demur Chikhladze
Sandro Altunashvili82′
Zurab Kapanadze
Iuri Tabatadze22′  72′
77′ Irakli Lekvtadze
Alwyn Luheni Tera
Mikheil Ergemlidze
Lasha Kokhreidze65′  90′
64′  67′ 77′ Tornike Mumladze

Arbiter nie ukarał zawodników Chikhury Sachkhere żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

1 grudnia drużyna Saburtalo będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie FC Sioni Bolnisi. Tego samego dnia FC Torpedo Kutaisi będzie przeciwnikiem zespołu Chikhury Sachkhere w meczu, który odbędzie się w Tskaltubo.