Liga gruzińska - 34. kolejka Erovnulej Ligi: FC Saburtalo Tbilisi - FC WIT Georgia Tbilisi 3-1 (0-0)

W starciu 34. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, które rozegrane zostało 9 listopada, zespół Saburtalo wygrał z WIT Tbilisi 3-1 (0-0). Mecz na Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni w Tbilisi obejrzało 100 widzów.

34. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-11-09 11:00 | Stadion: Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni | Widzów: 100 | Arbiter: G. Avazashvili
Z. Museliani 84'

Od pierwszych minut jedenastka WIT Tbilisi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Saburtalo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom WIT Tbilisi: Androwi Nemsadzemu w 39. i Vasilowi Kisieviemu w 44. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Luce Tatkhashvilemu z WIT Tbilisi.

Dopiero w drugiej połowie Giorgi Kokhreidze wywołał eksplozję radości wśród kibiców Saburtalo, strzelając gola w 51. minucie spotkania. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 56. minucie Andro Nemsadze został zastąpiony przez Lukę Janelidzego. W 59. minucie sędzia ukarał kartką Lukę Vardzelashvilego, zawodnika gości. W tej samej minucie w jedenastce Saburtalo doszło do zmiany. Giorgi Gabedawa wszedł za Iuriego Tabatadzego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Saburtalo w 61. minucie spotkania, gdy Giorgi Gabedawa zdobył drugą bramkę. Chwilę później trener WIT Tbilisi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Lukę Vardzelashvilego. Na boisko wszedł Giorgi Vazagashvili, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Chwilę później trener Saburtalo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Ognjen Rolović, a murawę opuścił Giorgi Guliashvili. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Saburtalo doszło do zmiany. Tedore Grigalashvili wszedł za Giorgiego Kokhreidzego.

W 72. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Giorgi Gabedawa z Saburtalo. W 84. minucie bramkę pocieszenia zdobył z karnego Zurab Museliani. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Luka Tatkhashvili50′
59′ Iuri Tabatadze
Lasha Nanobashvili
Inters Auxence Gui
Luka Vardzelashvili59′ 64′
66′ Giorgi Guliashvili
Dimitri Khutsianidze
 51′ 72′ Giorgi Kokhreidze
Zurab Museliani  84′ (k.)
Lazare Kupatadze
Nika Kavtaradze
72′ Tedore Grigalashvili
Revaz Chitishvili
Luka Lakvekheliani
Luka Janelidze56′
Alwyn Luheni Tera
Zviad Natchkebia
59′  61′, 72′ Giorgi Gabedawa
Nikoloz Abuladze
66′ Ognjen Rolović
Giorgi Vazagashvili64′

Tornike Muzashvili

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom WIT Tbilisi pokazał cztery żółte.

Zespół Saburtalo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Obie drużyny będą miały 15-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 24 listopada jedenastka WIT Tbilisi rozegra kolejny mecz w Tbilisi. Jej rywalem będzie FC Torpedo Kutaisi. Tego samego dnia FC Chikhura Sachkhere będzie przeciwnikiem drużyny Saburtalo w meczu, który odbędzie się w Ivantsmindzie.