Liga gruzińska - 34. kolejka Erovnulej Ligi: FC Lokomotivi Tbilisi - FC Chikhura Sachkhere 0-2 (0-1)

W spotkaniu 34. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, które rozegrane zostało 9 listopada, jedenastka Lokomotivu Tbilisi przegrała z Chikhurą Sachkhere 0-2 (0-1). Mecz na Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani obejrzało 500 widzów.

34. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-11-09 15:00 | Stadion: Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani | Widzów: 500 | Arbiter: B. Ninua
FC Lokomotivi Tbilisi
FC Chikhura Sachkhere
0
2
O. Mamasakhlisi 31'
D. Chikhladze 47'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 starcia drużyna Chikhury Sachkhere wygrała 11 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Chikhury Sachkhere zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Lokomotivu Tbilisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez drużynę Chikhury Sachkhere w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie bramkę zdobył Oleg Mamasakhlisi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chikhury Sachkhere.

Na drugą połowę zespół Lokomotivu Tbilisi wyszedł w zmienionym składzie, za Iraklego Komakhidzego wszedł Tornike Kirkitadze.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania wynik ustalił Demur Chikhladze.

W 59. minucie za Lashę Gvalię wszedł Beka Dartsmelia. Niedługo później trener Lokomotivu Tbilisi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Giorgi Gorozia, a murawę opuścił Davit Samurkasovi. W 81. minucie w drużynie Chikhury Sachkhere doszło do zmiany. Besik Dekanoidze wszedł za Ratiego Ardazishvilego.

Kibice Chikhury Sachkhere nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mikheila Ergemlidzego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Teimuraz Markozashvili. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Chikhury Sachkhere doszło do zmiany. Tornike Mumladze wszedł za Giorgiego Pantsulaię. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Davit Maisashvili
59′ Lasha Gvalia
Oleg Mamasakhlisi  31′
Dato Kirkitadze
Rati Ardazishvili81′
46′ Irakli Komakhidze
Demur Chikhladze  47′
79′ Davit Samurkasovi
Besik Dekanoidze81′
59′ Beka Dartsmelia
Zurab Kapanadze
79′ Giorgi Gorozia
Irakli Lekvtadze
Luka Kikabidze
Mikheil Ergemlidze88′
46′ Tornike Kirkitadze
Tornike Mumladze90′
Davit Jikia

Obie drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 24 listopada zespół Chikhury Sachkhere będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie FC Saburtalo Tbilisi. Tego samego dnia FC Sioni Bolnisi będzie gościć zespół Lokomotivu Tbilisi.