Liga gruzińska - 33. kolejka Erovnulej Ligi: FC Chikhura Sachkhere - FC Dinamo Batumi 2-0 (0-0)

1 listopada na Tsentraluriowie Stadionie w Ivantsmindzie odbyło się starcie 33. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Chikhury Sachkhere i Dinamo Batumi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chikhury Sachkhere 2-0. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

33. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-11-01 11:00 | Stadion: Tsentraluri Stadioni | Widzów: 1000 | Arbiter: G. Kikacheishvili
FC Chikhura Sachkhere
FC Dinamo Batumi
2
0
G. Pantsulaia 68'
R. Ardazishvili 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 mecze zespół Chikhury Sachkhere wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Dinamo Batumi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Chikhury Sachkhere była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie kartką został ukarany Giorgi Navalovski, piłkarz gości.

W 54. minucie kartkę dostał Davit Maisashvili z Chikhury Sachkhere. W 63. minucie Jambul Jighauri zastąpił Gabriela Ramosa.

Chwilę później trener Chikhury Sachkhere postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Demur Chikhladze, a murawę opuścił Lasha Chikvaidze. W 66. minucie sędzia przyznał kartkę Giorgiemu Koripadzemu z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chikhury Sachkhere w 68. minucie spotkania, gdy Giorgi Pantsulaia strzelił pierwszego gola. Na murawie, jak to często zdarzało się Dinamo Batumi w tym sezonie, pojawił się Tornike Gaprindashvili, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Benjamina Teidiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dina Hamzicia z Chikhury Sachkhere, a w 85. minucie Giulya Mandzhgaladzego z drużyny przeciwnej. W 74. minucie Mikheil Sardalishvili został zmieniony przez Mikheila Ergemlidzego, a za Giorgiego Pantsulaię wszedł na boisko Tornike Mumladze, co miało wzmocnić jedenastkę Chikhury Sachkhere. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladimera Mamuchashvilego na Valeriana Tevdoradzego.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Chikhury Sachkhere, zdobywając kolejną bramkę. W samej końcówce meczu na listę strzelców wpisał się Rati Ardazishvili.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Gabriela Ramosa, piłkarza Dinamo Batumi. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Sardalishvili
73′ Dino Hamzić
Mikheil Alavidze
65′ Lasha Chikvaidze
Malkhaz Gagoshidze
Revaz Chiteishvili
Mamuka Kobakhidze
Shota Kashia
Kitchi Meliava
54′ Davit Maisashvili
Giorgi Navalovski34′
Oleg Mamasakhlisi
Jambul Jighauri63′
 89′ Rati Ardazishvili
Vladimer Mamuchashvili83′
66′ Giorgi Koripadze
Giuli Manjgaladze85′
Teimuraz Markozashvili
Benjamin Opeyemi Teidi69′
 68′ 77′ Giorgi Pantsulaia
Wladimir Dwaliszwili
74′ Mikheil Sardalishvili
Vazha Patsatsia
65′ Demur Chikhladze
Lasha Chaladze
Zurab Kapanadze
Giorgi Janelidze
74′ Mikheil Ergemlidze
Gabriel Ramos da Penha63′ 90′
77′ Tornike Mumladze
Valerian Tevdoradze83′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

8 listopada zespół Dinamo Batumi rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie FC Sioni Bolnisi. Natomiast 9 listopada FC Lokomotivi Tbilisi będzie gościć jedenastkę Chikhury Sachkhere.