Liga gruzińska - 33. kolejka Erovnulej Ligi: Dinamo Tbilisi - FC Torpedo Kutaisi 2-1 (2-0)

W meczu 33. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, który rozegrany został 3 listopada, drużyna Dinamo Tbilisi zwyciężyła z Torpedem Kutaisi 2-1 (2-0). Mecz na Boris Paichadze Dinamo Arena obejrzało 500 widzów.

33. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-11-03 16:00 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Widzów: 500 | Arbiter: P. Matcharadze
Dinamo Tbilisi
FC Torpedo Kutaisi
2
1
L. Kutalia 20',34'
G. Kiknadze 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 79 razy. Jedenastka Dinamo Tbilisi wygrała aż 40 razy, zremisowała 20, a przegrała tylko 19.

Od pierwszych minut zespół Torpeda Kutaisi zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Dinamo Tbilisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Dinamo Tbilisi otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Levan Kutalia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 18 zdobytych bramek.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Giorgiemu Papavie z drużyny gospodarzy. Była to 28. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Tbilisi w 34. minucie spotkania, gdy Levan Kutalia strzelił drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Dinamo Tbilisi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giorgiego Zarię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nika Ninua. W 62. minucie Grigol Dolidze został zmieniony przez Temura Chogadzego.

W 70. minucie Oleksandr Kaplienko został zmieniony przez Levana Mchedlidzego, a za Levana Mchedlidzego wszedł na boisko Arfang Daffé, co miało wzmocnić jedenastkę Dinamo Tbilisi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tornike'a Grigalashvilego na Giorgiego Kiknadzego. Niedługo później trener Torpeda Kutaisi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Davit Ionanidze, a murawę opuścił Papuna Poniava. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Nodarowi Kavtaradzemu, zawodnikowi gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Giorgi Kiknadze wywołał eksplozję radości wśród kibiców Torpeda Kutaisi, zdobywając bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku starcia. Drużynie Torpeda Kutaisi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Dinamo Tbilisi.

Tornike Grigalashvili83′
70′ Oleksandr Kaplienko
Ukwubile Raphael Chukwurah
88′ Nodar Kavtaradze
Grigol Dolidze62′
Giorgi Kukhianidze
Tsotne Mosiashvili
62′ Nika Ninua
Papuna Poniava83′
28′ Giorgi Papava
Tornike Kapanadze
 20′, 34′ Levan Kutalia
Zaza Tsitskishvili
Serhii Lytovchenko
Davit Asatiani
Guja Rukhaia
Goderdzi Machaidze
80′ Arfang Boubacar Daffé
Vakhtang Nebieridze
Akaki Shulaia
Tamaz Tsetskhladze
62′ Giorgi Zaria
Temur Chogadze62′
Kwame Amponsah Karikari
Giorgi Kiknadze Jr.83′  90′
70′ 80′ Levan Mchedlidze
Davit Ionanidze83′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Torpeda Kutaisi żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Dinamo Tbilisi zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie FC Rustavi. Natomiast w niedzielę FC Dila Gori będzie przeciwnikiem jedenastki Torpeda Kutaisi w meczu, który odbędzie się w Tskaltubo.