Liga gruzińska - 32. kolejka Erovnulej Ligi: FC Sioni Bolnisi - FC Chikhura Sachkhere 2-1 (0-1)

W spotkaniu 32. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, które rozegrane zostało 26 października, zespół Sioni Bolnisi zwyciężył z Chikhurą Sachkhere 2-1 (0-1). Mecz na Stadioni Tamaz Stepania obejrzało 500 widzów.

32. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-10-26 13:00 | Stadion: Stadioni Tamaz Stepania | Widzów: 500 | Arbiter: G. Vadachkoria
G. Pantsulaia 39'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 meczów drużyna Chikhury Sachkhere wygrała 12 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut zespół Chikhury Sachkhere zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Sioni Bolnisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 26. minucie Irakli Lekvtadze został zmieniony przez Ratiego Ardazishvilego.

Nieoczekiwanie to piłkarze Chikhury Sachkhere otworzyli wynik. W 39. minucie bramkę zdobył Giorgi Pantsulaia.

Jedyną kartkę w meczu dostał Zurab Japiashvili z Sioni Bolnisi. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chikhury Sachkhere.

Drugą połowę zespół Sioni Bolnisi rozpoczął w zmienionym składzie, za Giorgiego Iwaniszwilego wszedł Archil Tvildiani. Trener Chikhury Sachkhere postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Demur Chikhladze, a murawę opuścił Davit Maisashvili.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 70. minucie, w drużynie Sioni Bolnisi za Ratiego Tsatskrialashvilego wszedł Sandro Shinjikashvili, a w jedenastce Chikhury Sachkhere Giorgi Pantsulaia zmienił Tornike'a Mumladzego.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 76. minucie Zurab Japiashvili wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sioni Bolnisi w 83. minucie spotkania, gdy Davit Targamadze zdobył drugą bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Sioni Bolnisi doszło do zmiany. Ilia Sabiashvili wszedł za Davita Targamadzego.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Davit Maisashvili65′
 76′ 45′ Zurab Japiashvili
Oleg Mamasakhlisi
Levan Khmaladze
Besik Dekanoidze
 83′ 88′ Davit Targamadze
Giorgi Koripadze
Tornike Tarkhnishvili
Irakli Lekvtadze26′
70′ Rati Tsatskrialashvili
Teimuraz Markozashvili
46′ Giorgi Iwaniszwili
Revaz Chiteishvili
46′ Archil Tvildiani
Rati Ardazishvili26′
Giorgi Khvadagiani
Demur Chikhladze65′
88′ Ilia Sabiashvili
Zurab Kapanadze
70′ Sandro Shinjikashvili
Mikheil Ergemlidze
Giorgi Ugrekhelidze
Tornike Mumladze70′

Sędzia nie ukarał zawodników Chikhury Sachkhere żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek zespół Chikhury Sachkhere rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie FC Dinamo Batumi. Natomiast w sobotę FC Rustavi zagra z drużyną Sioni Bolnisi na jej terenie.