Liga gruzińska - 32. kolejka Erovnulej Ligi: FC Saburtalo Tbilisi - Dinamo Tbilisi 0-0

W starciu 32. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, które rozegrane zostało 27 października, zespół Saburtalo zremisował z Dinamo Tbilisi 0-0. Mecz na Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni w Tbilisi obejrzało 2 000 widzów.

32. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-10-27 12:00 | Stadion: Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni | Widzów: 2000 | Arbiter: I. Kvirikashvili
FC Saburtalo Tbilisi
Dinamo Tbilisi
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Dinamo Tbilisi wygrała aż dziewięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut drużyna Dinamo Tbilisi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Saburtalo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Oleksandra Kaplienko z Dinamo Tbilisi, a w 36. minucie Sandra Altunashvilego z drużyny przeciwnej.

W 51. minucie Giorgi Rekhviashvili zastąpił Lukę Lakvekhelianiego. W 58. minucie w drużynie Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Guja Rukhaia wszedł za Nodara Iashvilego.

Trener Dinamo Tbilisi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giorgiego Kukhianidzego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Bakar Kardava. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Saburtalo: Lazare'owi Kupatadze'owi w 62. i Giorgiemu Kokhreidzemu w 66. minucie. W tej samej minucie w drużynie Saburtalo doszło do zmiany. Levan Kenia wszedł za Tornike Gorgiashvilego.

Po chwili trener Saburtalo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Ognjen Rolović, a murawę opuścił Iuri Tabatadze. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Levan Mchedlidze wszedł za Oleksandra Kaplienko.

Kokhreidze
62′ Lazare Kupatadze
José Perales Nájera
Nikoloz Mali
Nodar Iashvili58′
Gagi Margvelashvili
Oleksandr Kaplienko35′ 74′
51′ Giorgi Rekhviashvili
Giorgi Kimadze
Nika Sandokhadze
Davit Kobouri
36′ Sandro Altunashvili
Víctor Mongil Adeva
66′ Tornike Gorgiashvili
Bakar Kardava61′
72′ Iuri Tabatadze
Nodar Kavtaradze
Alwyn Luheni Tera
Nika Ninua
Giorgi Gabedawa
Giorgi Papava
66′ Giorgi Kokhreidze
Levan Kutalia
Omar Migineishvili
Serhii Lytovchenko
51′ Luka Lakvekheliani
Guja Rukhaia58′
Dachi Tsnobiladze
Arfang Boubacar Daffé
66′ Levan Kenia
Giorgi Kukhianidze61′
Inters Auxence Gui
Mykhailo Shyshka
Giorgi Guliashvili
Kwame Amponsah Karikari
72′ Ognjen Rolović
Levan Mchedlidze74′

Piłkarze Saburtalo otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

3 listopada jedenastka Saburtalo będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FC Dila Gori. Tego samego dnia FC Torpedo Kutaisi zagra z drużyną Dinamo Tbilisi na jej terenie.