Liga gruzińska - 32. kolejka Erovnulej Ligi: FC Lokomotivi Tbilisi - FC Dila Gori 1-0 (0-0)

W meczu 32. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, który rozegrany został 27 października, drużyna Lokomotivu Tbilisi wygrała z Dilą Gori 1-0 (0-0). Mecz na Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani obejrzało 400 widzów.

32. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-10-27 15:00 | Stadion: Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani | Widzów: 400 | Arbiter: B. Ninua
FC Lokomotivi Tbilisi
FC Dila Gori
1
0
T. Shonia 49'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków jedenastka Lokomotivu Tbilisi wygrała 19 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Dili Gori zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Lokomotivu Tbilisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Teimuraz Shonia dla drużyny Lokomotivu Tbilisi. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 70. minucie Alvin Fortes został zastąpiony przez Nugzara Spanderashvilego. Chwilę później trener Lokomotivu Tbilisi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Teimuraza Shonię. Na boisko wszedł Beka Dartsmelia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie Giorgi Kutsia został zmieniony przez Tengiza Tsikaridzego, co miało wzmocnić zespół Dili Gori. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Data Kirkitadzego na Tornike'a Kirkitadzego.

A trener Dili Gori wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Felipe Paima. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Levan Nonikashvili. W 89. minucie w drużynie Lokomotivu Tbilisi doszło do zmiany. Davit Jikia wszedł za Iraklego Sikharulidzego.

Giorgi Kutsia78′
79′ Dato Kirkitadze
Levan Nonikashvili87′
Irakli Komakhidze
Luka Razmadze
Davit Samurkasovi
Alvin Fortes70′
 49′ 71′ Teimuraz Shonia
Guram Goshteliani
89′ Irakli Sikharulidze
Mykola Kovtalyuk
Luka Sherozia
Lasha-Giorgi Titvinidze
Aleksandre Andronikashvili
Levan Kurdadze
71′ Beka Dartsmelia
Alef Santos de Araujo
Giorgi Gorozia
Nika Gagnidze
Luka Kikabidze
Tengiz Tsikaridze78′
79′ Tornike Kirkitadze
Nugzar Spanderashvili70′
89′ Davit Jikia
Felipe Vasconcelos Paim87′

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Lokomotivu Tbilisi będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie FC WIT Georgia Tbilisi. Natomiast w niedzielę FC Saburtalo Tbilisi zagra z zespołem Dili Gori na jego terenie.