Liga gruzińska - 31. kolejka Erovnulej Ligi: FC Torpedo Kutaisi - FC Saburtalo Tbilisi 0-2 (0-0)

W spotkaniu 31. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, które rozegrane zostało 19 października, zespół Torpeda Kutaisi przegrał z Saburtalo 0-2 (0-0). Mecz na Stadioni 26 Maisi w Tskaltubo obejrzało 800 widzów.

31. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-10-19 13:00 | Stadion: Stadioni 26 Maisi | Widzów: 800 | Arbiter: P. Matcharadze
FC Torpedo Kutaisi
FC Saburtalo Tbilisi
0
2
G. Abzianidze 48' (samob.)
G. Diasamidze 60'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć zespół Torpeda Kutaisi wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Saburtalo zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Torpeda Kutaisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Saburtalo rozpoczął w zmienionym składzie, za Grigola Chabradzego wszedł Nikoloz Mali.

W 48. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Torpeda Kutaisi Giorgi Abzianidze. W 58. minucie Akaki Meladze zastąpił Sergiego Babunashvilego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saburtalo w 60. minucie spotkania, gdy Giorgi Diasamidze zdobył drugą bramkę. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Po godzinie gry kartkę dostał Dachi Tsnobiladze z zespołu Saburtalo. W 62. minucie w drużynie Saburtalo doszło do zmiany. Giorgi Gabedawa wszedł za Giorgiego Diasamidzego. Po chwili trener Torpeda Kutaisi postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Murtaza Saneblidzego. Na boisko wszedł Iakob Maghlaperidze, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Chwilę później trener Saburtalo postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sandra Altunashvilego wszedł Gagi Margvelashvili, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Saburtalo utrzymać prowadzenie. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Guram Deisadze, zawodnik Torpeda Kutaisi. W 76. minucie w jedenastce Torpeda Kutaisi doszło do zmiany. Luka Elbakidze wszedł za Tamaza Sharvashidzego.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Omar Migineishvili
48′ (samob.) Giorgi Abzianidze
Dachi Tsnobiladze61′
73′ Guram Deisadze
Sandro Altunashvili69′
Nika Koridze
Giorgi Diasamidze  60′ 62′
58′ Akaki Meladze
Tornike Gorgiashvili
68′ Murtaz Saneblidze
Inters Auxence Gui
76′ Tamaz Sharvashidze
Ognjen Rolović
Soso Kopaliani
Tornike Megrelishvili
58′ Sergi Babunashvili
Tedore Grigalashvili
76′ Luka Elbakidze
Nikoloz Mali46′
Beka Ghirdaladze
Gagi Margvelashvili69′
68′ Iakob Maghlaperidze
Levan Kenia
Luka Mzhavanadze
Iuri Tabatadze
Irakli Melkadze
Giorgi Gabedawa62′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

27 października zespół Saburtalo będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Dinamo Tbilisi. Tego samego dnia FC Rustavi będzie gościć jedenastkę Torpeda Kutaisi.