Liga gruzińska - 31. kolejka Erovnulej Ligi: FC Chikhura Sachkhere - FC Rustavi 3-2 (1-2)

20 października na Tsentraluriowie Stadionie w Ivantsmindzie odbył się pojedynek 31. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Chikhury Sachkhere i FC Rustavi. Mecz zakończył się zwycięstwem Chikhury Sachkhere 3-2. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

31. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-10-20 13:00 | Stadion: Tsentraluri Stadioni | Widzów: 200 | Arbiter: J. Khorava
L. Silagadze 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Chikhury Sachkhere wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Chikhury Sachkhere otworzyli wynik. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Demur Chikhladze.

W 17. minucie za Iraklego Kamladzego wszedł Revaz Chiteishvili. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Revaz Chiteishvili z Chikhury Sachkhere. Była to 20. minuta pojedynku.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Beka Kavtaradze. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 40. minucie w jedenastce Chikhury Sachkhere doszło do zmiany. Mikheil Sardalishvili wszedł za Demura Chikhladzego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Rustavi w 45. minucie spotkania, gdy Luka Silagadze zdobył drugą bramkę.

Drużyna Chikhury Sachkhere nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 49. minucie Giorgi Pantsulaia wyrównał wynik meczu.

W 64. minucie Fuad Bayramov został zmieniony przez Giorgiego Vasadzego, co miało wzmocnić jedenastkę FC Rustavi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giorgiego Pantsulaię na Ratiego Ardazishvilego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Rustavi: Giorgiemu Mamardashvilemu w 73. i Luce Nozadzemu w 74. minucie. A kibice FC Rustavi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikołoza Dżałamidzego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Luka Imnadze.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Rustavi: Bece Kavtaradzemu w 78. i Luce Silagadzemu w 82. minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie FC Rustavi doszło do zmiany. Revaz Salukvadze wszedł za Lashę Kochladzego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chikhury Sachkhere w 90. minucie spotkania, gdy Giorgi Koripadze strzelił z karnego trzeciego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Georgiy Bugulov
17′ Irakli Kamladze
Tsotne Kapanadze
Shota Kashia
Giorgi Latsabidze
Davit Maisashvili
Luka Nozadze74′
 4′ 40′ Demur Chikhladze
Fuad Bayramov64′
Besik Dekanoidze
Avtandil Gujabidze
 90′ (k.) Giorgi Koripadze
Lasha Kochladze90′
Irakli Lekvtadze
Luka Silagadze  45′ 82′
Teimuraz Markozashvili
Luka Imnadze77′
 49′ 74′ Giorgi Pantsulaia
Beka Kavtaradze  27′ (k.) 78′
Zurab Mtskerashvili
Gogi Kulua
17′ 20′ Revaz Chiteishvili
Nikołoz Dżałamidze77′
Oleg Mamasakhlisi
Paata Kiteishvili
74′ Rati Ardazishvili
Revaz Salukvadze90′
Mikheil Ergemlidze
Data Sitchinava
Tornike Mumladze
Giorgi Vasadze64′
40′ Mikheil Sardalishvili
Lasha Lezhava

Piłkarze Chikhury Sachkhere obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Chikhury Sachkhere zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie FC Sioni Bolnisi. Natomiast 27 października FC Torpedo Kutaisi zagra z jedenastką FC Rustavi na jej terenie.