Liga gruzińska - 3. kolejka Erovnulej Ligi: FC Lokomotivi Tbilisi - FC Merani Tbilisi 1-1 (0-0)

26 czerwca na Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani odbyło się starcie 3. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Lokomotivu Tbilisi i FC Merani Tbilisi. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

3. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-06-26 19:00 | Stadion: Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani | Arbiter: G. Kruashvili
FC Lokomotivi Tbilisi
FC Merani Tbilisi
1
1
T. Shonia 76'
I. Deisadze 59'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół Lokomotivu Tbilisi wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna FC Merani Tbilisi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Lokomotivu Tbilisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie Mikheil Sardalishvili zastąpił Giorgiego Gogolashvilego.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Merani Tbilisi w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Iago Deisadze.

W 64. minucie w zespole FC Merani Tbilisi doszło do zmiany. Beka Gabiskiria wszedł za Bidzinę Makharoblidzego. Trener Lokomotivu Tbilisi postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Davita Samurkasoviego i na pole gry wprowadził napastnika Revaza Injgię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Piłkarze Lokomotivu Tbilisi odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wynik ustalił Teimuraz Shonia.

W 77. minucie Dato Kirkitadze został zmieniony przez Tornike Kirkitadzego, a za Aleksandre Kobakhidzego wszedł na boisko Mamia Gavashelishvili, co miało wzmocnić jedenastkę Lokomotivu Tbilisi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Revaza Getsadzego na Gogiego Pipię. Jedyną kartkę w meczu dostał Giorgi Datunaishvili z drużyny FC Merani Tbilisi. Była to 86. minuta spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Giorgi Gaprindashvili
77′ Dato Kirkitadze
Revaz Getsadze82′
84′ Aleksandre Kobakhidze
Bidzina Makharoblidze64′
76′ Davit Samurkasovi
Giorgi Vasadze
 76′ Teimuraz Shonia
Beka Gabiskiria64′
77′ Tornike Kirkitadze
Saba Tolordava
84′ Mamia Gavashelishvili
Tsotne Chikovani
76′ Revaz Injgia
Giorgi Gogolashvili53′
Shota Shekiladze
Gogi Pipia82′

Sędzia nie ukarał zawodników Lokomotivu Tbilisi żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Merani Tbilisi przyznał jedną żółtą.