Liga gruzińska - 3. kolejka Erovnulego Liga: FC Torpedo Kutaisi - FC Chikhura Sachkhere 2-2 (0-1)

28 czerwca na Ramaz Shengelias Sakhelobis Stadioni odbył się pojedynek 3. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga pomiędzy drużynami Torpeda Kutaisi i Chikhury Sachkhere. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

3. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-06-28 19:00 | Stadion: Ramaz Shengelias Sakhelobis Stadioni | Arbiter: P. Matcharadze
S. Gvazava 49'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 meczów drużyna Chikhury Sachkhere wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Chikhury Sachkhere otworzyli wynik. W 18. minucie Giorgi Bukhaidze dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chikhury Sachkhere.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie wynik na 0-2 podwyższył Shota Gvazava.

W 57. minucie za Vitaliego Ponomara wszedł Giorgi Pantsulaia. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Chikhury Sachkhere doszło do zmiany. Besik Dekanoidze wszedł za Lukę Kikabidzego. Chwilę później trener Torpeda Kutaisi postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Vanję Markovicia. Na boisko wszedł Tamaz Sharvashidze, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Piłkarze Torpeda Kutaisi odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie gola kontaktowego strzelił Giorgi Pantsulaia.

W 67. minucie Giorgi Bukhaidze został zmieniony przez Davita Mujiriego, a za Tengiza Tsikaridzego wszedł na boisko Ivan Potskhveria, co miało wzmocnić drużynę Chikhury Sachkhere. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iraklego Dzarię na Mate'a Abuladzego. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Tsotne Nadaraia z zespołu Torpeda Kutaisi. Była to 74. minuta pojedynku.

W czwartej minucie doliczonego czasu starcia swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Giorgi Pantsulaia z Torpeda Kutaisi. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Otar Javashvili
74′ Tsotne Nadaraia
Shota Kashia
Vazha Tabatadze
Goderdzi Machaidze
73′ Irakli Dzaria
Shota Gvazava  49′
Giorgi Iwaniszwili
Luka Kikabidze61′
Giorgi Janelidze
Giorgi Koripadze
62′ Vanja Marković
Tengiz Tsikaridze83′
57′ Vitalii Ponomar
Besik Dekanoidze61′
73′ Mate Abuladze
Rezo Ghavtadze
62′ Tamaz Sharvashidze
Davit Mujiri Jr.67′
Davit Ionanidze
Ivan Potskhveria83′
Otar Kvernadze

57′  64′, 90′ Giorgi Pantsulaia

Sędzia nie ukarał zawodników Chikhury Sachkhere żadną kartką, natomiast piłkarzom Torpeda Kutaisi pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.