Liga gruzińska - 26. kolejka Erovnulej Ligi: Dinamo Tbilisi - FC Dila Gori 5-0 (2-0)

29 sierpnia na Boris Paichadze Dinamo Arena odbył się mecz 26. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Dinamo Tbilisi i Dili Gori. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dinamo Tbilisi 5-0. Spotkanie obejrzało 500 widzów.

26. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-08-29 18:00 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Widzów: 500 | Arbiter: G. Kikacheishvili
K. Karikari 88'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 73 starcia jedenastka Dinamo Tbilisi wygrała 51 razy i zanotowała sześć porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Tbilisi w 13. minucie spotkania, gdy Levan Kutalia zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Dinamo Tbilisi, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie wynik na 2-0 podwyższył Nodar Kavtaradze.

W 36. minucie za Alefa wszedł Zaur Kereleishvili. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Dili Gori postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Issifu Lamptey, a murawę opuścił Amos Obiero. W 51. minucie sędzia ukarał kartką Issifu Lampteya, zawodnika gości.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie Levan Kutalia po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-0.

W 64. minucie w drużynie Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Kwame Amponsah wszedł za Levana Kutalię. Kibice Dinamo Tbilisi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giorgiego Zarię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nika Ninua. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić czwartego gola. W 77. minucie Levan Shengelia został zmieniony przez Akakiego Shulaię, co miało wzmocnić drużynę Dinamo Tbilisi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eriksa Santosa na Nugzara Spanderashvilego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Akaki Shulaia.

Prawie natychmiast Kwame Amponsah wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Tbilisi, zdobywając kolejną bramkę w 88. minucie meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Alef Santos de Araujo36′
 29′ Nodar Kavtaradze
Nika Gagnidze
72′ Nika Ninua
Amos Nondi Obiero46′
Giorgi Papava
Luka Razmadze
 13′, 57′ 64′ Levan Kutalia
Alvin Fortes
77′ Levan Shengelia
Zaur Kereleishvili36′
77′  87′ Akaki Shulaia
Issifu Lamptey46′ 51′
72′ Giorgi Zaria
Fabian Reid
64′  88′ Kwame Amponsah Karikari
Nugzar Spanderashvili80′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Dinamo Tbilisi żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

Drużyny będą miały 15-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 14 września zespół Dili Gori rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FC Rustavi. Natomiast 15 września FC WIT Georgia Tbilisi będzie gościć jedenastkę Dinamo Tbilisi.