Liga gruzińska - 24. kolejka Erovnulej Ligi: FC Lokomotivi Tbilisi - FC WIT Georgia Tbilisi 1-1 (1-0)

16 sierpnia na Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani odbyło się spotkanie 24. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Lokomotivu Tbilisi i WIT Tbilisi. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 300 widzów.

24. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-08-16 18:00 | Stadion: Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani | Widzów: 300 | Arbiter: G. Vadachkoria
FC Lokomotivi Tbilisi
FC WIT Georgia Tbilisi
1
1
T. Shonia 26'
Z. Museliani 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 49 pojedynków zespół WIT Tbilisi wygrał 23 razy i zanotował 16 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie sędzia pokazał kartkę Vasilowi Kisieviemu z WIT Tbilisi.

Tymczasem to zawodnicy Lokomotivu Tbilisi otworzyli wynik. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Teimuraz Shonia.

W 39. minucie kartkę dostał Tornike Dzebniauri, piłkarz Lokomotivu Tbilisi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lokomotivu Tbilisi.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia wręczył Davitowi Jikii z zespołu Lokomotivu Tbilisi. Była to 58. minuta pojedynku. W 62. minucie Irakli Zaridze został zastąpiony przez Giorgiego Vazagashvilego.

Chwilę później trener Lokomotivu Tbilisi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Giorgiego Gorozię. Na boisko wszedł Dato Kirkitadze, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trener WIT Tbilisi postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Lukę Vardzelashvilego i na pole gry wprowadził napastnika Tamaza Makatsarię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 75. minucie Davit Jikia został zmieniony przez Shotę Shekiladzego, a za Davita Samurkasoviego wszedł na boisko Lasha Gvalia, co miało wzmocnić zespół Lokomotivu Tbilisi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukę Tatkhashvilego na Zviada Natchkebię.

Zawodnicy WIT Tbilisi w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Zurab Museliani.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Andro Nemsadze
39′ Tornike Dzebniauri
Zurab Sekhniashvili
64′ Giorgi Gorozia
Luka Tatkhashvili80′
Irakli Komakhidze
Lasha Nanobashvili
80′ Davit Samurkasovi
Luka Vardzelashvili67′
 26′ (k.) Teimuraz Shonia
Irakli Zaridze62′
58′ 75′ Davit Jikia
Zviad Natchkebia80′
80′ Lasha Gvalia
Beka Ashordia
64′ Dato Kirkitadze
Giorgi Vazagashvili62′
75′ Shota Shekiladze
Tamaz Makatsaria67′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Lokomotivu Tbilisi, natomiast zawodnikom WIT Tbilisi wręczył jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

24 sierpnia zespół Lokomotivu Tbilisi będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Ivantsmindzie. Jego rywalem będzie FC Chikhura Sachkhere. Natomiast 25 sierpnia FC Saburtalo Tbilisi będzie gościć jedenastkę WIT Tbilisi.