Reklama

Reklama

Liga gruzińska - 21. kolejka Erovnulej Ligi: FC Torpedo Kutaisi - FC Lokomotivi Tbilisi 0-2 (0-0)

2 lipca na Stadioni 26 Maisi w Tskaltubo odbyło się starcie 21. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Torpeda Kutaisi i Lokomotivu Tbilisi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lokomotivu Tbilisi 2-0. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

2 lipca  na Stadioni 26 Maisi w Tskaltubo odbyło się starcie  21. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Torpeda Kutaisi  i Lokomotivu Tbilisi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lokomotivu Tbilisi 2-0. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań drużyna Torpeda Kutaisi wygrała 21 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Lokomotivu Tbilisi zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Torpeda Kutaisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Davitowi Jikii z jedenastki Lokomotivu Tbilisi. Była to 43. minuta spotkania.

W 45. minucie Davit Jikia został zastąpiony przez Shotę Shekiladzego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Shocie Shekiladzemu, piłkarzowi Lokomotivu Tbilisi. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Torpeda Kutaisi doszło do zmiany. Givi Mukbaniani wszedł za Davita Ionanidzego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lokomotivu Tbilisi w 71. minucie spotkania, gdy Lasha Gvalia strzelił pierwszego gola. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy Torpeda Kutaisi: Mate Abuladze, Saba Piranishvili, a na ich miejsce weszli Budu Zivzivadze, Tamaz Sharvashidze.

Chwilę później trener Lokomotivu Tbilisi postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Giorgiego Gorozię wszedł Luka Japaridze, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Lokomotivu Tbilisi utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Lokomotivu Tbilisi udało się strzelić gola i wygrać.

Jedenastka Torpeda Kutaisi ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Lokomotivu Tbilisi, zdobywając kolejną bramkę. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Irakli Sikharulidze. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Mate Cincadze z Torpeda Kutaisi. W 89. minucie w jedenastce Lokomotivu Tbilisi doszło do zmiany. Sandro Andronikashvili wszedł za Lashę Gvalię. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Zawodnicy Torpeda Kutaisi otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL