Liga gruzińska - 21. kolejka Erovnulej Ligi: FC Dila Gori - FC Sioni Bolnisi 2-0 (1-0)

3 lipca na Stadioni Tengiz Burjanadze odbyło się spotkanie 21. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Dili Gori i Sioni Bolnisi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dili Gori 2-0. Na stadionie stawiło się 1 750 widzów.

21. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-07-03 17:00 | Stadion: Stadioni Tengiz Burjanadze | Widzów: 1750 | Arbiter: G. Kikacheishvili
FC Dila Gori
FC Sioni Bolnisi
2
0
Alvin Fortes 44'
G. Goshteliani 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 50 pojedynków jedenastka Sioni Bolnisi wygrała 25 razy i zanotowała 20 porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Sioni Bolnisi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Dili Gori była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sioni Bolnisi: Tornike'owi Tarkhnishvilemu i Jabie Ugulavie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dili Gori w 44. minucie spotkania, gdy Alvin Fortes zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dili Gori.

W 64. minucie za Data Kirkitadzego wszedł Davit Targamadze. W 71. minucie Giorgi Kutsia został zmieniony przez Amosa Obiero, a za Didiera Kougbenyę wszedł na boisko Nugzar Spanderashvili, co miało wzmocnić drużynę Dili Gori. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jabę Ugulavę na Zviada Sikharulię.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Lasha Ugrekhelidze z zespołu gości. Była to 85. minuta pojedynku.

Jedenastka Sioni Bolnisi ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Guram Goshteliani. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Cztery minuty później w drużynie Dili Gori doszło do zmiany. Zaur Kereleishvili wszedł za Tornike'a Grigalashvilego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Givi Khetsuriani
90′ Tornike Grigalashvili
Anzor Sukhiashvili
Bakar Mirtskhulava
Lasha Ugrekhelidze85′
71′ Giorgi Kutsia
Beka Gvaradze
Levan Nonikashvili
Dato Kirkitadze64′
Luka Razmadze
Tornike Tarkhnishvili43′
 44′ (k.) Alvin Fortes
Rati Tsatskrialashvili
 90′ Guram Goshteliani
Vili Isiani
90′ Didier Kougbenya
Jaba Ugulava43′ 77′
Lasha-Giorgi Titvinidze
Levan Isiani
Gogi Mamulashvili
Archil Tvildiani
90′ Zaur Kereleishvili
Giorgi Khvadagiani
Issifu Lamptey
Vazha Kikava
71′ Amos Nondi Obiero
Zviad Sikharulia77′
90′ Nugzar Spanderashvili
Davit Targamadze64′
Felipe Vasconcelos Paim
Aleksandre Saganelidze

Sędzia nie ukarał zawodników Dili Gori żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył trzy żółte.

Jedenastka Dili Gori w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.