Liga gruzińska - 21. kolejka Erovnulej Ligi: Dinamo Tbilisi - FC Dinamo Batumi 2-1 (1-1)

W spotkaniu 21. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, które rozegrane zostało 3 lipca, drużyna Dinamo Tbilisi wygrała z Dinamo Batumi 2-1 (1-1). Mecz na Boris Paichadze Dinamo Arena obejrzało 5 000 widzów.

21. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-07-03 19:00 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Widzów: 5000 | Arbiter: I. Kvirikashvili
Flamarion 26'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 59 starć jedenastka Dinamo Tbilisi wygrała 41 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Giorgi Papava.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 26. minucie Flamarion wyrównał wynik meczu. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Levana Kutalię z Dinamo Tbilisi, a w 44. minucie Lashę Chaladzego z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Dinamo Batumi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nikoloza Sabanadzego wszedł Wladimir Dwaliszwili. W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mamukę Kobakhidze z Dinamo Batumi, a w 63. minucie Davita Kobouriego z drużyny przeciwnej.

W 73. minucie za Akakiego Shulaię wszedł Arfang Daffé.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Dinamo Tbilisi przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Levan Kutalia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W następstwie utraty bramki trener Dinamo Batumi postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Vladimera Mamuchashvilego i na pole gry wprowadził napastnika Giorgiego Iluridzego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 86. minucie Nodar Kavtaradze został zmieniony przez Bakara Kardavę, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania za Levana Shengelię wszedł na boisko Giorgi Kukhianidze, co miało wzmocnić zespół Dinamo Tbilisi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giulya Mandzhgaladzego na Valeriana Tevdoradzego. Dwie minuty później arbiter przyznał kartkę Benjaminowi Teidiemu z Dinamo Batumi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Levan Gegetchkori
63′ Davit Kobouri
Mamuka Kobakhidze60′
Víctor Mongil Adeva
Lasha Chaladze44′
86′ Nodar Kavtaradze
Vladimer Mamuchashvili85′
Nika Ninua
Giuli Manjgaladze90′
 4′ Giorgi Papava
Gabriel Ramos da Penha
73′ Akaki Shulaia
Benjamin Opeyemi Teidi90′
 82′ 38′ Levan Kutalia
Flamarion Jovino Filho  26′
90′ Levan Shengelia
Kitchi Meliava
73′ Arfang Boubacar Daffé
Vazha Patsatsia
86′ Bakar Kardava
Valerian Tevdoradze90′
90′ Giorgi Kukhianidze
Wladimir Dwaliszwili46′
Giorgi Zaria
Giorgi Iluridze85′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Dinamo Batumi. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.