Liga gruzińska - 20. kolejka Erovnulej Ligi: FC Sioni Bolnisi - Dinamo Tbilisi 0-3 (0-1)

W spotkaniu 20. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, które rozegrane zostało 27 czerwca, jedenastka Sioni Bolnisi przegrała z Dinamo Tbilisi 0-3 (0-1). Mecz na Stadioni Tamaz Stepania obejrzało 500 widzów.

20. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-06-27 16:00 | Stadion: Stadioni Tamaz Stepania | Widzów: 500 | Arbiter: P. Matcharadze
FC Sioni Bolnisi
Dinamo Tbilisi
0
3
L. Shengelia 43',70'
L. Kutalia 79'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 64 razy. Zespół Dinamo Tbilisi wygrał aż 51 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko osiem.

Od pierwszych minut drużyna Dinamo Tbilisi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Sioni Bolnisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Abdel Medioub z drużyny gości. Była to 42. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Dinamo Tbilisi w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Levan Shengelia. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dinamo Tbilisi.

W 60. minucie Archil Tvildiani zastąpił Aleksandre Saganelidzego. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 63. minucie, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Dmitriemu Ivaniseni i Nikolozowi Apakidzemu.

Chwilę później trener Dinamo Tbilisi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Bakar Kardava, a murawę opuścił Giorgi Papava.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Dinamo Tbilisi, strzelając kolejnego gola. W 70. minucie Levan Shengelia po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Arfang Daffé wszedł za Akakiego Shulaię.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Tbilisi w 79. minucie spotkania, gdy Levan Kutalia zdobył trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 81. minucie w drużynie Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Giorgi Zaria wszedł za Giorgiego Kukhianidzego. Po chwili trener Sioni Bolnisi postanowił wzmocnić linię pomocy i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Zviada Sikharulię. Na boisko wszedł Giorgi Khvadagiani, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

José Perales Nájera
63′ Nikoloz Apakidze
Nodar Iashvili
Roman Chachua
Davit Kobouri
Anzor Sukhiashvili
Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub42′
60′ Archil Tvildiani
Giorgi Papava67′
87′ Zviad Sikharulia
Irakli Azarovi
87′ Giorgi Khvadagiani
Guja Rukhaia
Jaba Ugulava
Giorgi Abuashvili
60′ Aleksandre Saganelidze
Arfang Boubacar Daffé79′

Bakar Kardava67′

Giorgi Zaria81′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka Dinamo Tbilisi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę zespół Sioni Bolnisi rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie FC Dila Gori. Tego samego dnia FC Dinamo Batumi zagra z jedenastką Dinamo Tbilisi na jej terenie.