Liga gruzińska - 20. kolejka Erovnulej Ligi: FC Lokomotivi Tbilisi - FC Saburtalo Tbilisi 1-0 (0-0)

25 czerwca na Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani odbył się mecz 20. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Lokomotivu Tbilisi i Saburtalo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lokomotivu Tbilisi 1-0. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

20. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-06-25 17:30 | Stadion: Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani | Widzów: 1000 | Arbiter: G. Kruashvili
FC Lokomotivi Tbilisi
FC Saburtalo Tbilisi
1
0
I. Sikharulidze 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Saburtalo wygrał aż 11 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut jedenastka Saburtalo zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Lokomotivu Tbilisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 50. minucie kartkę otrzymał Tornike Dzebniauri z jedenastki gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu dla Lokomotivu Tbilisi zdobył Irakli Sikharulidze w 56. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 60. minucie Levan Kakubava został zastąpiony przez Alwyna Terę. W następstwie utraty bramki trener Saburtalo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Lashę Shindagoridzego i na pole gry wprowadził napastnika Giorgiego Gabedawę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 63. minucie w jedenastce Saburtalo doszło do zmiany. Grigol Chabradze wszedł za Lukę Lakvekhelianiego.

Po chwili trener Lokomotivu Tbilisi postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Giorgiego Gorozię. Na boisko wszedł Lasha Gvalia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 86. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 90. minucie boisko opuścili piłkarze Lokomotivu Tbilisi: Shota Shekiladze, Giorgi Iakobidze, a na ich miejsce weszli Irakli Sikharulidze, Davit Jikia.

Nikoloz Mali90′
50′ Tornike Dzebniauri
Gagi Margvelashvili
69′ Giorgi Gorozia
Giorgi Rekhviashvili
Irakli Komakhidze
Sandro Altunashvili
89′ Davit Samurkasovi
Giorgi Diasamidze
Teimuraz Shonia
Lasha Shindagoridze60′
90′ Davit Jikia
Vagner Gonçalves Nogueira de Souza
 56′ 90′ Irakli Sikharulidze
Dachi Tsnobiladze
69′ Lasha Gvalia
Tornike Gorgiashvili
90′ Giorgi Iakobidze
Alwyn Luheni Tera60′
90′ Shota Shekiladze
Giorgi Gabedawa60′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Już w najbliższy wtorek drużyna Lokomotivu Tbilisi zawalczy o kolejne punkty w Tskaltubo. Jej przeciwnikiem będzie FC Torpedo Kutaisi. Tego samego dnia FC Rustavi zagra z zespołem Saburtalo na jego terenie.