Liga gruzińska - 20. kolejka Erovnulej Ligi: FC Dinamo Batumi - FC Torpedo Kutaisi 2-2 (2-1)

25 czerwca na Batumis Dinamos Satsvrtneli Baza odbył się mecz 20. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Dinamo Batumi i Torpeda Kutaisi. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 5 000 widzów.

20. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-06-25 19:30 | Stadion: Batumis Dinamos Satsvrtneli Baza | Widzów: 5000 | Arbiter: D. Kharitonashvili
L. Gegetchkori 65'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 66 spotkań drużyna Torpeda Kutaisi wygrała 37 razy i zanotowała 17 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Torpeda Kutaisi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Nodar Kavtaradze. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 12. minucie kartkę dostał Anri Tchitchinadze z Torpeda Kutaisi.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 21. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Flamarion. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Batumi w 30. minucie spotkania, gdy Gabriel Ramos strzelił drugiego gola. W 33. minucie arbiter ukarał kartką Nikoloza Sabanadzego, piłkarza Dinamo Batumi.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Merabowi Gigauriemu, zawodnikowi gości. W 64. minucie Tengiz Tsikaridze zastąpił Tamaza Sharvashidzego.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 35 minut, jednak zespół Torpeda Kutaisi doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Levan Gegetchkori. Chwilę później trener Dinamo Batumi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Valerian Tevdoradze, a murawę opuścił Giuly Mandzhgaladze.

W 74. minucie Flamarion został zmieniony przez Wladimira Dwaliszwilego, co miało wzmocnić drużynę Dinamo Batumi. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tornike Kapanadzego na Giviego Mukbanianiego w 85. minucie oraz Vakhtanga Nebieridzego na Vakhtanga Botchorishvilego w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Giviemu Mukbanianiemu z jedenastki gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Vazha Tabatadze
69′ Giuli Manjgaladze
Anri Tchitchinadze12′
 30′ Gabriel Ramos da Penha
Merab Gigauri57′
Benjamin Opeyemi Teidi
Nodar Kavtaradze  8′
 21′ (k.) 74′ Flamarion Jovino Filho
Tengiz Tsikaridze64′
33′ Nikoloz Sabanadze
Givi Mukbaniani85′ 90′
69′ Valerian Tevdoradze
Tamaz Sharvashidze64′
Rati Tsatskrialashvili

74′ Wladimir Dwaliszwili

Giorgi Iluridze

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Torpeda Kutaisi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Torpeda Kutaisi będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Tskaltubo. Jej rywalem będzie FC Lokomotivi Tbilisi. Natomiast 3 lipca Dinamo Tbilisi będzie gościć zespół Dinamo Batumi.