Liga gruzińska - 19. kolejka Erovnulej Ligi: FC Dila Gori - FC WIT Georgia Tbilisi 2-0 (0-0)

23 czerwca na Stadioni Tengiz Burjanadze odbył się mecz 19. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Dili Gori i WIT Tbilisi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dili Gori 2-0. Starcie obejrzało 3 000 widzów.

19. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-06-23 19:30 | Stadion: Stadioni Tengiz Burjanadze | Widzów: 3000 | Arbiter: B. Ninua
FC Dila Gori
FC WIT Georgia Tbilisi
2
0
D. Kougbenya 47'
G. Goshteliani 50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Zespół WIT Tbilisi wygrał aż 26 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko osiem.

Od pierwszych minut drużyna WIT Tbilisi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Dili Gori była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania bramkę zdobył Didier Kougbenya.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dili Gori w 50. minucie spotkania, gdy Guram Goshteliani zdobył drugą bramkę. W 56. minucie Davit Mujiri został zmieniony przez Tornike'a Muzashvilego.

W 58. minucie kartkę dostał Vasil Kisievi z WIT Tbilisi. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie WIT Tbilisi doszło do zmiany. Giorgi Vazagashvili wszedł za Iraklego Zaridzego. A kibice Dili Gori nie mogli już doczekać się wprowadzenia Issifu Lampteya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Levan Nonikashvili.

W 75. minucie Giorgi Kutsia został zmieniony przez Felipe Paima, a za Didiera Kougbenyę wszedł na boisko Nika Gagnidze, co miało wzmocnić drużynę Dili Gori. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukę Tatkhashvilego na Bekę Gugberidzego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Zviad Natchkebia
75′ Giorgi Kutsia
Zurab Sekhniashvili
70′ Levan Nonikashvili
Irakli Zaridze65′
 50′ Guram Goshteliani
Davit Mujiri Jr.56′
 47′ 81′ Didier Kougbenya
Zurab Museliani
Lasha-Giorgi Titvinidze
Nika Kavtaradze
Eriks de Souza Santos Pereira
Vano Gulkhadarashvili
81′ Nika Gagnidze
Giorgi Vazagashvili65′
Zaur Kereleishvili
Beka Gugberidze85′
70′ Issifu Lamptey
Tornike Muzashvili56′
Nugzar Spanderashvili

75′ Felipe Vasconcelos Paim

Arbiter nie ukarał zawodników Dili Gori żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył jedną żółtą.

Już w najbliższą środę zespół Dili Gori zawalczy o kolejne punkty w Ivantsmindzie. Jego rywalem będzie FC Chikhura Sachkhere. Natomiast w czwartek FC Rustavi będzie gościć jedenastkę WIT Tbilisi.