Liga gruzińska - 19. kolejka Erovnulej Ligi: Dinamo Tbilisi - FC Chikhura Sachkhere 1-0 (0-0)

23 czerwca na Boris Paichadze Dinamo Arena odbył się mecz 19. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Dinamo Tbilisi i Chikhury Sachkhere. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dinamo Tbilisi 1-0. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

19. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-06-23 17:30 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Widzów: 500 | Arbiter: T. Rukhaia
Dinamo Tbilisi
FC Chikhura Sachkhere
1
0
N. Ninua 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Zespół Dinamo Tbilisi wygrał aż 24 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko siedem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 28. minucie w zespole Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Davit Kobouri wszedł za Oleksandra Kaplienko.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lasha Chikvaidze z drużyny gości. Była to 44. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie żółtą kartką został ukarany Nika Ninua, piłkarz Dinamo Tbilisi. W 51. minucie za Lashę Chikvaidzego wszedł Demur Chikhladze.

W 52. minucie w zespole Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Giorgi Kukhianidze wszedł za Giorgiego Papavę. Po chwili trener Dinamo Tbilisi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Bakar Kardava, a murawę opuścił Dmitriy Ivanisenya. Trener Chikhury Sachkhere postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Besika Dekanoidzego i na pole gry wprowadził napastnika Giorgiego Pantsulaię, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 79. minucie żółtą kartkę dostał Shota Kashia z Chikhury Sachkhere.

Jedyną bramkę meczu dla Dinamo Tbilisi zdobył Nika Ninua w 80. minucie. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Chikhury Sachkhere doszło do zmiany. Davit Ionanidze wszedł za Olega Mamasakhlisiego.

W 87. minucie czerwone kartki dostali: Nika Ninua (po drugiej żółtej) z Dinamo Tbilisi i Shota Kashia (po drugiej żółtej) z Chikhury Sachkhere.

Lasha Chikvaidze44′ 51′
28′ Oleksandr Kaplienko
Shota Kashia79′ 87′
Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
Davit Maisashvili
Víctor Mongil Adeva
Oleg Mamasakhlisi84′
60′ Dmytro Ivanisenya
Davit Megrelishvili
 80′ 46′ 89′ Nika Ninua
Besik Dekanoidze72′
52′ Giorgi Papava
Irakli Kamladze
28′ Davit Kobouri
Demur Chikhladze51′
Guja Rukhaia
Zurab Kapanadze
60′ Bakar Kardava
Davit Ionanidze84′
52′ Giorgi Kukhianidze
Giorgi Pantsulaia72′
Giorgi Zaria

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom Dinamo Tbilisi, a piłkarzom gości pokazał dwie żółte i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę drużyna Chikhury Sachkhere rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FC Dila Gori. Natomiast w czwartek FC Sioni Bolnisi będzie gościć drużynę Dinamo Tbilisi.