Liga gruzińska - 18. kolejka Erovnulej Ligi: FC Lokomotivi Tbilisi - FC Dinamo Batumi 1-0 (0-0)

W meczu 18. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, który rozegrany został 15 czerwca, drużyna Lokomotivu Tbilisi wygrała z Dinamo Batumi 1-0 (0-0). Mecz na Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani obejrzało 1 000 widzów.

18. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-06-15 19:00 | Stadion: Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani | Widzów: 1000 | Arbiter: G. Kikacheishvili
FC Lokomotivi Tbilisi
FC Dinamo Batumi
1
0
I. Sikharulidze 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 starć jedenastka Lokomotivu Tbilisi wygrała 18 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Dinamo Batumi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Lokomotivu Tbilisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Iraklego Sikharulidzego z Lokomotivu Tbilisi, a w 42. minucie Flamariona z drużyny przeciwnej.

Między 59. a 67. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lokomotivu Tbilisi i jedną drużynie przeciwnej. Trener Dinamo Batumi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Valerian Tevdoradze, a murawę opuścił Giorgi Janelidze.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia arbiter wręczył kartkę Teimurazowi Shonii z zespołu Lokomotivu Tbilisi. Kibice Lokomotivu Tbilisi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shotę Shekiladzego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Otar Kobakhidze. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. W 79. minucie kartkę dostał Davit Samurkasovi, piłkarz Lokomotivu Tbilisi.

W 80. minucie Flamarion został zastąpiony przez Giorgiego Iluridzego.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Irakli Sikharulidze dla zespołu Lokomotivu Tbilisi. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w drużynie Dinamo Batumi za Gabriela Ramosa wszedł Roman Tchanturia, a w jedenastce Lokomotivu Tbilisi Irakli Sikharulidze zmienił Davita Jikię.

Guram Adamadze
67′ Nika Tchanturia
Vladimer Mamuchashvili
79′ Davit Samurkasovi
Giuli Manjgaladze
77′ Teimuraz Shonia
Gabriel Ramos da Penha90′
59′ 78′ Otar Kobakhidze
Flamarion Jovino Filho42′ 80′
 89′ 40′ 90′ Irakli Sikharulidze
Rati Tsatskrialashvili
90′ Davit Jikia
Giorgi Iluridze80′
78′ Shota Shekiladze
Roman Tchanturia90′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Lokomotivu Tbilisi, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy Dinamo Batumi dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Lokomotivu Tbilisi w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Dinamo Batumi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Lokomotivu Tbilisi będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Tbilisi. Jego przeciwnikiem będzie FC Rustavi. Tego samego dnia FC Saburtalo Tbilisi będzie gościć jedenastkę Dinamo Batumi.