Liga gruzińska - 18. kolejka Erovnulej Ligi: Dinamo Tbilisi - FC WIT Georgia Tbilisi 2-1 (1-1)

W starciu 18. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, które rozegrane zostało 16 czerwca, zespół Dinamo Tbilisi wygrał z WIT Tbilisi 2-1 (1-1). Mecz na Boris Paichadze Dinamo Arena obejrzało 1 000 widzów.

18. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-06-16 17:00 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Widzów: 1000 | Arbiter: I. Kvirikashvili
T. Mosiashvili 42'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 58 spotkań drużyna Dinamo Tbilisi wygrała 22 razy i zanotowała 17 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Dmitriy Ivanisenya wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Tbilisi, zdobywając bramkę w 14. minucie spotkania.

Zawodnicy WIT Tbilisi odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Tsotne Mosiashvili.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom WIT Tbilisi: Giorgiemu Gaprindashvilemu w 53. i Zurabowi Muselianiemu w 57. minucie. Na murawie, jak to często zdarzało się Dinamo Tbilisi w tym sezonie, pojawił się Irakli Azarovi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 58. minucie Akakiego Shulaię. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 63. minucie w jedenastce Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Giorgi Abuashvili wszedł za Dmitriego Ivanisenyę. W 67. minucie kartką został ukarany Levan Isergishvili, piłkarz WIT Tbilisi. Chwilę później trener WIT Tbilisi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Vano Kurdghelashvili, a murawę opuścił Irakli Zaridze.

W 81. minucie za Giorgiego Papavę wszedł Giorgi Kukhianidze.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Tbilisi w 90. minucie spotkania, gdy Levan Shengelia zdobył drugą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Zurab Sekhniashvili
 14′ 63′ Dmytro Ivanisenya
Giorgi Gaprindashvili53′
Nika Ninua
Tsotne Mosiashvili  42′
81′ Giorgi Papava
Giorgi Vasadze
58′ Akaki Shulaia
Irakli Zaridze70′
Levan Kutalia
Davit Mujiri Jr.
 90′ Levan Shengelia
Zurab Museliani57′
Luka Kutaladze
Guram Chikashua
58′ Irakli Azarovi
Vano Gulkhadarashvili
Davit Kobouri
Vano Kurdghelashvili70′
63′ Giorgi Abuashvili
Giorgi Vazagashvili
Beka Dartsmelia
Beka Gugberidze
81′ Giorgi Kukhianidze

Giorgi Zaria

Sędzia nie ukarał zawodników Dinamo Tbilisi żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna WIT Tbilisi w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.

23 czerwca jedenastka Dinamo Tbilisi będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Chikhura Sachkhere. Tego samego dnia FC Dila Gori będzie gościć jedenastkę WIT Tbilisi.