Liga gruzińska - 17. kolejka Erovnulej Ligi: FC Sioni Bolnisi - FC Lokomotivi Tbilisi 0-0

W starciu 17. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, które rozegrane zostało 2 czerwca, drużyna Sioni Bolnisi zremisowała z Lokomotivem Tbilisi 0-0. Mecz na Stadioni Tamaz Stepania obejrzało 500 widzów.

17. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-06-02 15:00 | Stadion: Stadioni Tamaz Stepania | Widzów: 500 | Arbiter: I. Kvirikashvili
FC Sioni Bolnisi
FC Lokomotivi Tbilisi
0
0

Od pierwszych minut zespół Lokomotivu Tbilisi zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Sioni Bolnisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 65. minucie za Archila Meskhiego wszedł Lasha Managadze. A kibice Lokomotivu Tbilisi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lashę Gvalię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Tornike Dzebniauri.

W 68. minucie w jedenastce Lokomotivu Tbilisi doszło do zmiany. Shota Shekiladze wszedł za Otara Kobakhidzego. Po chwili trener Sioni Bolnisi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Davit Razhamashvili, a murawę opuścił Zviad Sikharulia. W 79. minucie Irakli Sikharulidze został zmieniony przez Davita Jikię, co miało wzmocnić drużynę Lokomotivu Tbilisi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vazhę Kikavę na Lashę Ugrekhelidzego.

Tornike Dzebniauri68′
88′ Vazha Kikava
Irakli Komakhidze
Dato Kirkitadze
Davit Samurkasovi
65′ Archil Meskhi
Teimuraz Shonia
74′ Zviad Sikharulia
Luka Japaridze
88′ Lasha Ugrekhelidze
Giorgi Gorozia
65′ Lasha Managadze
Lasha Gvalia68′
74′ Davit Razhamashvili
Davit Jikia79′
Jaba Ugulava
Shota Shekiladze68′

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 14 czerwca drużyna Sioni Bolnisi zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Saburtalo Tbilisi. Natomiast 15 czerwca FC Dinamo Batumi będzie rywalem zespołu Lokomotivu Tbilisi w meczu, który odbędzie się w Tbilisi.