Liga gruzińska - 17. kolejka Erovnulej Ligi: FC Dinamo Batumi - FC Rustavi 2-1 (1-1)

W pojedynku 17. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, który rozegrany został 2 czerwca, drużyna Dinamo Batumi zwyciężyła z FC Rustavi 2-1 (1-1). Mecz na Batumis Dinamos Satsvrtneli Baza obejrzało 5 000 widzów.

17. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-06-02 17:00 | Stadion: Batumis Dinamos Satsvrtneli Baza | Widzów: 5000 | Arbiter: T. Rukhaia
N. Kipiani 44'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Dinamo Batumi.

Od pierwszych minut zespół FC Rustavi zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Dinamo Batumi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Batumi w 27. minucie spotkania, gdy Vladimer Mamuchashvili zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 44. minucie Nikolai Kipiani wyrównał wynik meczu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Benjaminowi Teidiemu z Dinamo Batumi. W 52. minucie Benjamin Teidi został zastąpiony przez Giulya Mandzhgaladzego.

Po chwili trener Dinamo Batumi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Giorgiego Janelidzego. Na boisko wszedł Valerian Tevdoradze, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie w zespole FC Rustavi doszło do zmiany. Temur Chogadze wszedł za Soslana Takulova.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Dinamo Batumi przyniosły efekt bramkowy. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Nikoloz Sabanadze.

W 72. minucie w jedenastce Dinamo Batumi doszło do zmiany. Lasha Chaladze wszedł za Gabriela Ramosa. A kibice FC Rustavi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Paatę Kiteishvilego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Luka Silagadze. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Farkhada Gystarova z FC Rustavi, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Flamariona z drużyny przeciwnej.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce FC Rustavi doszło do zmiany. Luka Zviadadze wszedł za Farkhada Gystarova. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Farkhad Gystarov77′ 78′
61′ Giorgi Janelidze
Zurab Japiashvili
 27′ Vladimer Mamuchashvili
Papuna Poniava
72′ Gabriel Ramos da Penha
Luka Silagadze74′
50′ 52′ Benjamin Opeyemi Teidi
Luka Imnadze
90′ Flamarion Jovino Filho
Nikolay Kipiani  44′
 70′ Nikoloz Sabanadze
Zaza Tsitskishvili
Oto Goshadze
Gogi Kulua
Giorgi Gadrani
Giorgi Narimanidze
72′ Lasha Chaladze
Otar Tchitchaghua
52′ Giuli Manjgaladze
Temur Chogadze66′
61′ Valerian Tevdoradze
Paata Kiteishvili74′
Giorgi Iluridze
Luka Zviadadze78′
Roman Tchanturia

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 14 czerwca jedenastka FC Rustavi rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FC Dila Gori. Natomiast 15 czerwca FC Lokomotivi Tbilisi będzie gościć zespół Dinamo Batumi.