Liga gruzińska - 17. kolejka Erovnulej Ligi: FC Dila Gori - Dinamo Tbilisi 2-3 (1-3)

1 czerwca na Stadioni Tengiz Burjanadze odbył się pojedynek 17. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Dili Gori i Dinamo Tbilisi. Mecz zakończył się zwycięstwem Dinamo Tbilisi 3-2. Starcie obejrzało 2 500 widzów.

17. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-06-01 16:30 | Stadion: Stadioni Tengiz Burjanadze | Widzów: 2500 | Arbiter: P. Matcharadze
A. Medioub 21'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 72 razy. Zespół Dinamo Tbilisi wygrał aż 50 razy, zremisował 16, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Tbilisi w piątej minucie spotkania, gdy Levan Shengelia strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Piłkarze Dili Gori odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 18. minucie Didier Kougbenya wyrównał wynik meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Gii Chadunelemu z drużyny gospodarzy. Była to 19. minuta spotkania.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Abdel Medioub.

Zespół Dili Gori ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 1-3 zdobył po raz drugi na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Levan Shengelia.

Drugą połowę zespół Dili Gori rozpoczął w zmienionym składzie, za Lukę Razmadzego wszedł Zaur Kereleishvili.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie bramkę kontaktową zdobył Felipe Paim.

Po chwili trener Dinamo Tbilisi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Bakar Kardava, a murawę opuścił Nika Ninua. W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Gui Rukhai z Dinamo Tbilisi. W 69. minucie za Gurama Goshtelianiego wszedł Nugzar Spanderashvili.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Davit Kobouri wszedł za Nodara Iashvilego. A kibice Dili Gori nie mogli już doczekać się wprowadzenia Issifu Lampteya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Alvin Fortes. W 88. minucie w jedenastce Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Giorgi Kukhianidze wszedł za Akakiego Shulaię.

Drużynie Dili Gori zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Dinamo Tbilisi.

José Perales Nájera
19′ Gia Chaduneli
Dmytro Ivanisenya
46′ Luka Razmadze
Nika Ninua59′
84′ Alvin Fortes
Giorgi Papava
69′ Guram Goshteliani
Akaki Shulaia88′
 18′ Didier Kougbenya
Levan Kutalia
 49′ Felipe Vasconcelos Paim
Giorgi Abuashvili
46′ Zaur Kereleishvili
Bakar Kardava59′
84′ Issifu Lamptey
Giorgi Kukhianidze88′
Jacob Njoku
Giorgi Moistsrapishvili
69′ Nugzar Spanderashvili
Giorgi Zaria

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Drużyny będą miały 13-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 14 czerwca jedenastka Dili Gori rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FC Rustavi. Natomiast 16 czerwca FC WIT Georgia Tbilisi zagra z zespołem Dinamo Tbilisi na jego terenie.