Liga gruzińska - 17. kolejka Erovnulej Ligi: FC Chikhura Sachkhere - FC Saburtalo Tbilisi 0-0

2 czerwca na Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni w Tbilisi odbyło się starcie 17. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi pomiędzy drużynami Chikhury Sachkhere i Saburtalo. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Mecz obejrzało 300 widzów.

17. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-06-02 19:00 | Stadion: Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni | Widzów: 300 | Arbiter: G. Kikacheishvili
FC Chikhura Sachkhere
FC Saburtalo Tbilisi
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół Saburtalo wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Saburtalo zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Chikhury Sachkhere była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lasha Chikvaidze z Chikhury Sachkhere. Była to 32. minuta meczu.

Trener Saburtalo postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił obrońcę Dachiego Tsnobiladzego i na pole gry wprowadził napastnika Giorgiego Kokhreidzego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Nikolozowi Malemu, zawodnikowi Saburtalo.

W 65. minucie Giorgi Pantsulaia zastąpił Teimuraza Markozashvilego. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Shocie Kashii z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Chikhury Sachkhere postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Demura Chikhladzego wszedł Davit Megrelishvili, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis.

W 84. minucie kartką został ukarany Vagner Gonçalves, piłkarz gości. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Chikhury Sachkhere doszło do zmiany. Davit Ionanidze wszedł za Bidzinę Makharoblidzego.

Omar Migineishvili
32′ Lasha Chikvaidze
Levan Kakubava
80′ Shota Kashia
Luka Lakvekheliani
Davit Maisashvili
Nikoloz Mali58′
Oleg Mamasakhlisi
Gagi Margvelashvili
81′ Demur Chikhladze
Dachi Tsnobiladze55′
Besik Dekanoidze
Giorgi Diasamidze70′
Giorgi Koripadze
Lasha Shindagoridze67′
85′ Bidzina Makharoblidze
Alwyn Luheni Tera
65′ Giorgi Pantsulaia
Tedore Grigalashvili
81′ Davit Megrelishvili
Tsotne Nadaraia
Zurab Kapanadze
Tornike Gorgiashvili70′
65′ Teimuraz Markozashvili
Giorgi Guliashvili
85′ Davit Ionanidze
Giorgi Kokhreidze55′

Ognjen Rolović67′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Obie drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 14 czerwca jedenastka Saburtalo będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie FC Sioni Bolnisi. Natomiast 15 czerwca FC Torpedo Kutaisi będzie przeciwnikiem zespołu Chikhury Sachkhere w meczu, który odbędzie się w Tskaltubo.