Liga gruzińska - 14. kolejka Erovnulej Ligi: FC Saburtalo Tbilisi - Dinamo Tbilisi 2-0 (0-0)

W meczu 14. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, który rozegrany został 20 maja, jedenastka Saburtalo wygrała z Dinamo Tbilisi 2-0 (0-0). Mecz na Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni w Tbilisi obejrzało 400 widzów.

14. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-05-20 19:00 | Stadion: Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni | Widzów: 400 | Arbiter: G. Kruashvili
FC Saburtalo Tbilisi
Dinamo Tbilisi
2
0
L. Shindagoridze 67',75'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Dinamo Tbilisi wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko cztery.

Od pierwszych minut zespół Dinamo Tbilisi zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Saburtalo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Od 31. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Saburtalo i jedną drużynie przeciwnej.

W 61. minucie za Bakara Kardavę wszedł Giorgi Papava. W tej samej minucie trener Saburtalo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Wladimira Dwaliszwilego. Na boisko wszedł Giorgi Kokhreidze, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 64. minucie arbiter ukarał kartką Guję Rukhaię, piłkarza gości. W 67. minucie w zespole Saburtalo doszło do zmiany. Ognjen Rolović wszedł za Intersa Guiego.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Saburtalo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Lasha Shindagoridze dał prowadzenie swojej jedenastce. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Lasie Shindagoridzemu z drużyny gospodarzy. W 70. minucie w zespole Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Irakli Azarovi wszedł za Akakiego Shulaię.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saburtalo w 75. minucie spotkania, gdy Lasha Shindagoridze zdobył drugą bramkę. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Giorgiego Kokhreidzego z Saburtalo, a w 80. minucie Levana Shengelię z drużyny przeciwnej.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Saburtalo doszło do zmiany. Tornike Gorgiashvili wszedł za Lashę Shindagoridzego. Chwilę później trener Dinamo Tbilisi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Antonio Rojano, a murawę opuścił Levan Shengelia. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Abdel Medioub, piłkarz Dinamo Tbilisi.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

José Perales Nájera
37′ Levan Kakubava
Dmytro Ivanisenya
 67′, 75′ 68′ 78′ Lasha Shindagoridze
Bakar Kardava61′
Alwyn Luheni Tera
Nika Ninua
31′ 61′ Wladimir Dwaliszwili
Akaki Shulaia70′
Vagner Gonçalves Nogueira de Souza
Levan Kutalia45′
67′ Inters Auxence Gui
Nodar Iashvili
78′ Tornike Gorgiashvili
Giorgi Kukhianidze
Beka Gvaradze
Giorgi Papava61′
61′ 77′ Giorgi Kokhreidze
Giorgi Zaria
67′ Ognjen Rolović
Antonio Raúl Rojano82′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Saburtalo. Wręczył im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek drużyna Dinamo Tbilisi rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Torpedo Kutaisi. Tego samego dnia FC Dila Gori będzie gościć jedenastkę Saburtalo.