Liga gruzińska - 14. kolejka Erovnulej Ligi: FC Dinamo Batumi - FC WIT Georgia Tbilisi 2-0 (1-0)

W pojedynku 14. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, który rozegrany został 19 maja, drużyna Dinamo Batumi wygrała z WIT Tbilisi 2-0 (1-0). Mecz na Batumis Dinamos Satsvrtneli Baza obejrzało 6 000 widzów.

14. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-05-19 19:00 | Stadion: Batumis Dinamos Satsvrtneli Baza | Widzów: 6000 | Arbiter: P. Matcharadze
FC Dinamo Batumi
FC WIT Georgia Tbilisi
2
0
Flamarion 27'
B. Teidi 77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Jedenastka WIT Tbilisi wygrała aż 22 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko sześć.

Od pierwszych minut drużyna WIT Tbilisi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Dinamo Batumi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Batumi w 27. minucie spotkania, gdy Flamarion zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dinamo Batumi.

Na drugą połowę jedenastka WIT Tbilisi wyszła w zmienionym składzie, za Tsotne Mosiashvilego wszedł Nika Maisuradze. W 60. minucie Giorgi Latsabidze został zastąpiony przez Nodara Kiknavelidzego.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie WIT Tbilisi doszło do zmiany. Davit Mujiri wszedł za Paatę Ghudushauriego. Na murawie, jak to często zdarzało się Dinamo Batumi w tym sezonie, pojawił się Tornike Gaprindashvili, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Gabriela Ramosa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Dinamo Batumi, zdobywając kolejną bramkę. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Benjamin Teidi.

Jedyną kartkę w meczu dostał Giorgi Getiashvili z zespołu gości. Była to 87. minuta starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Giorgi Latsabidze60′
81′ Giorgi Janelidze
Zurab Sekhniashvili
Vladimer Mamuchashvili
Giorgi Gaprindashvili
73′ Gabriel Ramos da Penha
Tsotne Mosiashvili46′
 77′ Benjamin Opeyemi Teidi
Giorgi Vasadze
 27′ 89′ Flamarion Jovino Filho
Revaz Chitishvili
73′ Tornike Gaprindashvili
Davit Sajaia
81′ Giorgi Navalovski
Nodar Kiknavelidze60′
89′ Valerian Tevdoradze
Nika Maisuradze46′
Rati Tsatskrialashvili
Zurab Ghirdaladze
Roman Tchanturia
Davit Mujiri Jr.72′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom WIT Tbilisi przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy czwartek zespół Dinamo Batumi będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Tbilisi. Jego rywalem będzie FC Chikhura Sachkhere. Tego samego dnia FC Lokomotivi Tbilisi będzie gościć jedenastkę WIT Tbilisi.