Liga gruzińska - 12. kolejka Erovnulej Ligi: FC Lokomotivi Tbilisi - FC Torpedo Kutaisi 1-3 (0-2)

W pojedynku 12. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, który rozegrany został 10 maja, zespół Lokomotivu Tbilisi przegrał z Torpedem Kutaisi 1-3 (0-2). Mecz na Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani obejrzało 300 widzów.

12. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-05-10 17:00 | Stadion: Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani | Widzów: 300 | Arbiter: G. Kruashvili
Richard 62'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 starć jedenastka Torpeda Kutaisi wygrała 20 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Torpeda Kutaisi w 12. minucie spotkania, gdy Nodar Kavtaradze zdobył pierwszą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Torpeda Kutaisi w 14. minucie spotkania, gdy Budu Zivzivadze strzelił z karnego drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 50. a 57. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Lokomotivu Tbilisi i jedną drużynie przeciwnej. W 59. minucie Davit Jikia zastąpił Iraklego Sikharulidzego.

Dopiero w drugiej połowie Richard wywołał eksplozję radości wśród kibiców Torpeda Kutaisi, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie starcia. Chwilę później trener Lokomotivu Tbilisi postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Otara Kobakhidzego. Na boisko wszedł Revaz Injgia, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Torpeda Kutaisi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Tornike Kapanadze, a murawę opuścił Tengiz Tsikaridze. W 71. minucie Budu Zivzivadze został zmieniony przez Grigola Dolidzego, co miało wzmocnić drużynę Torpeda Kutaisi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lashę Gvalię na Davita Samurkasoviego.

Zawodnicy Lokomotivu Tbilisi odpowiedzieli strzeleniem gola. W 81. minucie wynik ustalił Teimuraz Shonia.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Torpeda Kutaisi doszło do zmiany. Vakhtang Nebieridze wszedł za Richarda. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Grigolowi Dolidzemu z Torpeda Kutaisi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Roin Kvaskhvadze
57′ Nika Tchanturia
Levan Gegetchkori
Davit Ubilava
Davit Khurtsilava56′
50′ Zuriko Davitashvili
Mamuka Kobakhidze
Tornike Dzebniauri
Anri Tchitchinadze
76′ Lasha Gvalia
Ambrosiy Chachua
Tornike Kirkitadze
Richard Luca Da Silva Sousa  62′ 82′
Irakli Komakhidze
Merab Gigauri
 81′ Teimuraz Shonia
Nodar Kavtaradze  12′
59′ Davit Jikia
Tengiz Tsikaridze67′
64′ Otar Kobakhidze
Vazha Tabatadze
76′ Davit Samurkasovi
Grigol Dolidze71′ 90′
64′ Revaz Injgia
Givi Mukbaniani
Shota Shekiladze
Tornike Kapanadze67′
59′ Irakli Sikharulidze

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Torpeda Kutaisi zawalczy o kolejne punkty w Tskaltubo. Jej rywalem będzie FC Saburtalo Tbilisi. Natomiast w środę Dinamo Tbilisi będzie gościć drużynę Lokomotivu Tbilisi.