Liga gruzińska - 11. kolejka Umaglesi Liga: FC Saburtalo Tbilisi - FC Lokomotivi Tbilisi 1-0 (0-0)

W starciu 11. kolejki gruzińskiej Umaglesi Liga, które rozegrane zostało 5 maja, drużyna Saburtalo wygrała z Lokomotivem Tbilisi 1-0 (0-0). Mecz na Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni w Tbilisi obejrzało 300 widzów.

11. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-05-05 19:00 | Stadion: Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni | Widzów: 300 | Arbiter: G. Vadachkoria
FC Saburtalo Tbilisi
FC Lokomotivi Tbilisi
1
0
L. Shindagoridze 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Saburtalo wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Intersowi Guiemu z Saburtalo. Była to 11. minuta spotkania.

Na drugą połowę drużyna Saburtalo wyszła w zmienionym składzie, za Intersa Guiego wszedł Lasha Shindagoridze. W 55. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Aleksandre'owi Gureshidze'owi, piłkarzowi Lokomotivu Tbilisi.

W tej samej minucie za Bekę Gvaradzego wszedł Tornike Gorgiashvili. W 58. minucie żółtą kartkę dostał Tornike Gorgiashvili z zespołu Saburtalo. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 63. minucie, w drużynie Lokomotivu Tbilisi za Otara Kobakhidzego wszedł Rati Ardazishvili, a w zespole Saburtalo Ognjen Rolović zmienił Giorgiego Kokhreidzego.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aleksandre Gureshidze z drużyny Lokomotivu Tbilisi i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 55. minucie. W 74. minucie w zespole Lokomotivu Tbilisi doszło do zmiany. Lasha Gvalia wszedł za Tornike'a Dzebniauriego.

Jedyną bramkę meczu dla Saburtalo zdobył Lasha Shindagoridze w 79. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Lokomotivu Tbilisi doszło do zmiany. Davit Samurkasovi wszedł za Zurika Davitashvilego. W doliczonej drugiej minucie meczu żółtą kartkę dostał Dachi Tsnobiladze, zawodnik Saburtalo.

Zuriko Davitashvili81′
90′ Dachi Tsnobiladze
Tornike Dzebniauri74′
Giorgi Diasamidze
Tornike Kirkitadze
55′ Beka Gvaradze
Irakli Komakhidze
Wladimir Dwaliszwili
Teimuraz Shonia
11′ 46′ Inters Auxence Gui
Otar Kobakhidze63′
63′ Ognjen Rolović
Rati Ardazishvili63′
55′ 58′ Tornike Gorgiashvili
Giorgi Gorozia
46′  79′ Lasha Shindagoridze
Lasha Gvalia74′
Vagner Gonçalves Nogueira de Souza
Davit Samurkasovi81′
63′ Giorgi Kokhreidze
Davit Jikia

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom Lokomotivu Tbilisi, natomiast zawodnikom Saburtalo pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek drużyna Lokomotivu Tbilisi rozegra kolejny mecz w Tbilisi. Jej rywalem będzie FC Torpedo Kutaisi. Tego samego dnia FC Rustavi będzie gościć drużynę Saburtalo.