Liga gruzińska - 11. kolejka Umaglesi Liga: FC Dila Gori - FC Chikhura Sachkhere 2-0 (2-0)

5 maja na Stadioni Tengiz Burjanadze odbył się mecz 11. kolejki gruzińskiej Umaglesi Liga pomiędzy drużynami Dili Gori i Chikhury Sachkhere. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dili Gori 2-0. Na stadionie stawiło się 1 500 widzów.

11. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-05-05 17:00 | Stadion: Stadioni Tengiz Burjanadze | Widzów: 1500 | Arbiter: B. Ninua
FC Dila Gori
FC Chikhura Sachkhere
2
0
L. Nonikashvili 12'
G. Goshteliani 24'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków zespół Chikhury Sachkhere wygrał 11 razy i zanotował tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dili Gori w 12. minucie spotkania, gdy Levan Nonikashvili zdobył pierwszą bramkę.

W 21. minucie Besik Dekanoidze zastąpił Mikheila Ergemlidzego.

Drużyna Chikhury Sachkhere ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie wynik ustalił Guram Goshteliani.

W 28. minucie w drużynie Chikhury Sachkhere doszło do zmiany. Davit Megrelishvili wszedł za Lashę Chikvaidzego. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Teimuraz Markozashvili z Chikhury Sachkhere. Była to 34. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 49. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 73. minucie Oleg Mamasakhlisi został zmieniony przez Davita Ionanidzego, co miało wzmocnić jedenastkę Chikhury Sachkhere. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alvina Fortesa na Lukę Razmadzego oraz Giorgiego Kutsię na Nugzara Spanderashvilego.

Trener Dili Gori wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Felipe Paima. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Guram Goshteliani. W drugiej połowie nie padły bramki.

Dino Hamzić51′
51′ Gia Chaduneli
Demur Chikhladze
81′ Giorgi Kutsia
Besik Dekanoidze21′
 12′ Levan Nonikashvili
Giorgi Koripadze
Amos Nondi Obiero
Bidzina Makharoblidze
73′ Alvin Fortes
Teimuraz Markozashvili34′
 24′ 87′ Guram Goshteliani
Mikheil Ergemlidze21′
73′ Luka Razmadze
Davit Ionanidze73′
81′ Nugzar Spanderashvili
Tornike Mumladze
87′ Felipe Vasconcelos Paim

Piłkarze Dili Gori otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Dili Gori zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FC Sioni Bolnisi. Tego samego dnia FC WIT Georgia Tbilisi będzie gościć zespół Chikhury Sachkhere.