Liga gruzińska - 11. kolejka Erovnulego Liga: FC Dinamo Batumi - Dinamo Tbilisi 1-3 (0-2)

12 września na Ramaz Shengelias Sakhelobis Stadioni w Kutaisi odbyło się spotkanie 11. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga pomiędzy drużynami Dinama Batumi i Dinama Tbilisi. Mecz zakończył się zwycięstwem Dinama Tbilisi 3-1.

11. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-09-12 19:00 | Stadion: Ramaz Shengelias Sakhelobis Stadioni | Arbiter: I. Kvirikashvili
G. Zaria 52'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 62 starcia jedenastka Dinama Tbilisi wygrała 42 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Dinama Tbilisi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Dinama Batumi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinama Tbilisi w 38. minucie spotkania, gdy Giorgi Gabedawa zdobył pierwszą bramkę.

Zespół Dinama Batumi ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Dinama Tbilisi, strzelając kolejnego gola. W 45. minucie wynik na 0-2 podwyższył Bakar Kardava.

Niedługo później Giorgi Zaria wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinama Tbilisi, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie starcia. Na murawie, jak to często zdarzało się Dinamu Batumi w tym sezonie, pojawił się Tornike Gaprindashvili, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 53. minucie Giorgiego Nikabadzego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 59. minucie Giorgi Zaria został zmieniony przez Giorgiego Kukhianidzego. Po chwili trener Dinama Tbilisi postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Giorgiego Gabedawę. Na boisko wszedł Tornike Kapanadze, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 72. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Dinama Tbilisi i jedną drużynie przeciwnej.

W 73. minucie Benjamin Teidi został zmieniony przez Lashę Shergelashvilego, a za Vagnera Gonçalvesa wszedł na boisko Valerian Tevdoradze, co miało wzmocnić drużynę Dinama Batumi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bakara Kardavę na Giorgiego Kutsię. W 89. minucie gola pocieszenia strzelił z rzutu karnego Valerian Tevdoradze. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Nodar Kavtaradze72′
73′ Benjamin Opeyemi Teidi
Giorgi Papava
Reynaldo dos Santos Silva
Giorgi Zaria  52′ 59′
77′ 81′ Vagner Gonçalves Nogueira de Souza
Giorgi Gabedawa  38′ 68′
53′ Giorgi Nikabadze
Víctor Mongil Adeva
53′ Tornike Gaprindashvili
Irakli Bughridze
Kitchi Meliava
Giorgi Kukhianidze59′
Vazha Patsatsia
Giorgi Kutsia82′ 87′
73′ Lasha Shergelashvili
Anzor Mekvabishvili
81′  89′ (k.) Valerian Tevdoradze
Tornike Kapanadze68′
Wladimir Dwaliszwili
José Vitor Rodrigues da Silva dos Santos

Zawodnicy Dinama Batumi otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.