8. kolejka Umaglesi Liga: FC Saburtalo Tbilisi - FC Chikhura Sachkhere 2-3 (1-3)

13 kwietnia na Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni w Tbilisi odbyło się starcie 8. kolejki gruzińskiej Umaglesi Liga pomiędzy drużynami Saburtalo i Chikhury Sachkhere. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chikhury Sachkhere 3-2. Spotkanie obejrzało 300 widzów.

8. kolejka Gruzja - Umaglesi Liga
2019-04-13 19:00 | Stadion: Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni | Widzów: 300 | Arbiter: G. Kruashvili
B. Dekanoidze 27'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów zespół Saburtalo wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Chikhury Sachkhere otworzyli wynik. W ósmej minucie bramkę zdobył Bidzina Makharoblidze.

Piłkarze Saburtalo odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 10. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ognjen Rolović. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Besik Dekanoidze.

W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gagiego Margvelashvilego z Saburtalo, a w drugiej minucie doliczonego czasu Iraklego Lekvtadzego z drużyny przeciwnej.

Drużyna Saburtalo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 1-3 zdobył po raz drugi w tej samej minucie Bidzina Makharoblidze.

Drugą połowę jedenastka Saburtalo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tsotne Nadaraię, Dachiego Tsnobiladzego, Tornike Gorgiashvilego weszli Luka Lakvekheliani, Sandro Altunashvili, Wladimir Dwaliszwili. W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Giorgiemu Koripadzemu z zespołu gości.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie wynik ustalił Giorgi Diasamidze.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Revaza Chiteishvilego z Chikhury Sachkhere, a w 61. minucie Ognjena Rolovicia z drużyny przeciwnej. W 69. minucie za Demura Chikhladzego wszedł Mikheil Ergemlidze. W 78. minucie w jedenastce Chikhury Sachkhere doszło do zmiany. Irakli Kamladze wszedł za Bidzinę Makharoblidzego.

Po chwili trener Chikhury Sachkhere postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Iraklego Lekvtadzego wszedł Davit Megrelishvili, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Drużynie Saburtalo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Chikhury Sachkhere.

Dino Hamzić
42′ Gagi Margvelashvili
Lasha Chikvaidze
46′ Tsotne Nadaraia
Revaz Chiteishvili57′
46′ Dachi Tsnobiladze
Davit Maisashvili
 55′ Giorgi 'Gega' Diasamidze
Oleg Mamasakhlisi
46′ Tornike Gorgiashvili
Bidzina Makharoblidze  8′, 45′ 78′
 10′ 61′ Ognjen Rolović
Mikheil Sardalishvili
Denis Shelikhov
Zurab Mtskerashvili
Grigol Chabradze
Davit Megrelishvili87′
46′ Luka Lakvekheliani
Irakli Kamladze78′
46′ Sandro Altunashvili
Teimuraz Markozashvili
Beka Gvaradze
Mikheil Ergemlidze69′
Alwyn Luheni Tera
Davit Ionanidze
46′ Wladimir Dwaliszwili
Tornike Mumladze

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Chikhury Sachkhere. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Saburtalo rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie FC Sioni Bolnisi. Natomiast 21 kwietnia FC Torpedo Kutaisi będzie przeciwnikiem drużyny Chikhury Sachkhere w meczu, który odbędzie się w Tbilisi.