8. kolejka Umaglesi Liga: Dinamo Tbilisi - FC Dila Gori 1-0 (1-0)

W pojedynku 8. kolejki gruzińskiej Umaglesi Liga, który rozegrany został 12 kwietnia, jedenastka Dinamo Tbilisi wygrała z Dilą Gori 1-0 (1-0). Mecz na Boris Paichadze Dinamo Arena obejrzało 500 widzów.

8. kolejka Gruzja - Umaglesi Liga
2019-04-12 17:00 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Widzów: 500 | Arbiter: D. Kharitonashvili
Dinamo Tbilisi
FC Dila Gori
1
0
Fran Carbià 33'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 71 razy. Zespół Dinamo Tbilisi wygrał aż 49 razy, zremisował 16, a przegrał tylko sześć.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Tbilisi w 33. minucie spotkania, gdy Fran Carbià zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dinamo Tbilisi.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał kartką Giorgiego Papavę, zawodnika gospodarzy. W 60. minucie Fran Carbià zastąpił Levana Shengelię.

W 66. minucie w zespole Dili Gori doszło do zmiany. Nugzar Spanderashvili wszedł za Bakara Mirtskhulavę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Dila Gori: Amosowi Obiero w 68. minucie i Guramowi Goshtelianiemu w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. W 75. minucie Levan Nonikashvili został zmieniony przez Issifu Lampteya, a za Jacoba Njoku wszedł na boisko Felipe Paim, co miało wzmocnić jedenastkę Dili Gori. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giorgiego Zarię na Bakara Kardavę oraz Nikę Ninuę na Dmitriego Ivanisenyę.

Guram Giorbelidze
84′ Nika Ninua
Tornike Grigalashvili
Guja Rukhaia
Bakar Mirtskhulava66′
Levan Kutalia
Levan Nonikashvili75′
50′ Giorgi Papava
Amos Nondi Obiero68′
Akaki Shulaia
Luka Razmadze
75′ Giorgi Zaria
Guram Goshteliani90′
 33′ 60′ Francisco Carbià Barrera
Jacob Njoku82′
Stepan Sikach
Giorgi Begashvili
Irakli Azarovi
Goderdzi Machaidze
84′ Dmitriy Ivanisenya
Nika Gagnidze
75′ Bakar Kardava
Zaur Kereleishvili
Giorgi Kukhianidze
Issifu Lamptey75′
Antonio Raúl Rojano
Nugzar Spanderashvili66′
60′ Levan Shengelia
Felipe Vasconcelos Paim82′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

20 kwietnia jedenastka Dili Gori rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Rustavi. Natomiast 21 kwietnia FC WIT Georgia Tbilisi będzie gościć zespół Dinamo Tbilisi.