7. kolejka Umaglesi Liga: FC Chikhura Sachkhere - FC Lokomotivi Tbilisi 1-0 (0-0)

W meczu 7. kolejki gruzińskiej Umaglesi Liga, który rozegrany został 6 kwietnia, jedenastka Chikhury Sachkhere wygrała z Lokomotivem Tbilisi 1-0 (0-0). Mecz na Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni w Tbilisi obejrzało 300 widzów.

7. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-04-06 17:00 | Stadion: Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni | Widzów: 300 | Arbiter: B. Ninua
FC Chikhura Sachkhere
FC Lokomotivi Tbilisi
1
0
B. Makharoblidze 50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Chikhury Sachkhere wygrał aż dziewięć razy, zremisował sześć, a przegrał tylko pięć.

Od pierwszych minut drużyna Lokomotivu Tbilisi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Chikhury Sachkhere była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bidzinę Makharoblidzego z Chikhury Sachkhere, a w 45. minucie Tornike'a Kirkitadzego z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Chikhury Sachkhere w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 50. minucie Bidzina Makharoblidze dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 60. minucie Luka Kikabidze zastąpił Iraklego Komakhidzego. Po chwili trener Lokomotivu Tbilisi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Davita Samurkasoviego. Na boisko wszedł Giorgi Gorozia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 75. minucie Besik Dekanoidze został zmieniony przez Mikheila Ergemlidzego, co miało wzmocnić jedenastkę Chikhury Sachkhere. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Otara Kobakhidzego na Davita Jikię.

W 76. minucie arbiter wręczył kartkę Teimurazowi Shonii z drużyny gości. Po chwili trener Chikhury Sachkhere postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Bidzinę Makharoblidzego wszedł Davit Megrelishvili, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Chikhura Sachkhere: Mikheilowi Ergemlidzemu w 84. minucie i Olegowi Mamasakhlisiemu w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

W tej samej minucie w zespole Chikhury Sachkhere doszło do zmiany. Irakli Kamladze wszedł za Demura Chikhladzego.

Davit Ubilava
90′ Oleg Mamasakhlisi
Zuriko Davitashvili
90′ Demur Chikhladze
Luka Kikabidze60′
75′ Besik Dekanoidze
Tornike Kirkitadze45′
Giorgi Koripadze
Davit Samurkasovi70′
Irakli Lekvtadze
Teimuraz Shonia76′
 50′ 38′ 83′ Bidzina Makharoblidze
Otar Kobakhidze76′
Mikheil Sardalishvili
Irakli Sikharulidze
Zurab Mtskerashvili
Luka Sherozia
90′ Irakli Kamladze
Beka Buighlishvili
83′ Davit Megrelishvili
Tornike Dzebniauri
Zurab Kapanadze
Giorgi Gorozia70′
75′ 84′ Mikheil Ergemlidze
Irakli Komakhidze60′
Davit Ionanidze
Davit Jikia76′
Tornike Mumladze
Lasha Ozbetelashvili

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Chikhury Sachkhere. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Już w najbliższy piątek drużyna Lokomotivu Tbilisi rozegra kolejny mecz w Tbilisi. Jej rywalem będzie FC Sioni Bolnisi. Natomiast 13 kwietnia FC Saburtalo Tbilisi będzie gościć drużynę Chikhury Sachkhere.