Volos New Football Club - PAS Lamia 1-1 (0-0). Liga grecka - 17. kolejka Super League 1

17 stycznia na Panthessaliko Stadio odbył się pojedynek 17. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Volosu New Football Club i PAS Lamia. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

M. Deletić 52'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Volosu New Football Club wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Trener Volosu New Football Club postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 34. minucie na plac gry wszedł Sotiris Ninis, a murawę opuścił Fausto Grillo.

Drugą połowę zespół Volosu New Football Club rozpoczął w zmienionym składzie, za Juana Pereę wszedł Antonis Ntentakis. Także drużyna PAS Lamia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tyronne'a wszedł Anastasios Karamanos. W 50. minucie żółtą kartkę obejrzał Danny Bejarano z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Volosu New Football Club w 51. minucie spotkania, gdy Anastasios Douvikas strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Renato Santos.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 52. minucie Miloš Deletić wyrównał wynik meczu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 57. minucie żółtą kartkę dostał Miloš Deletić, zawodnik gości. W 65. minucie za Bachanę Arabulego wszedł Adama Ba. W tej samej minucie Theofanis Tzandaris został zmieniony przez Theódóra Bjarnasona, co miało wzmocnić drużynę PAS Lamia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juliána Bartola na Nicolása Martíneza.

W 68. minucie czerwoną kartkę obejrzał Miloš Deletić, tym samym zespół gości musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Volos New Football Club: Gerasimosowi Mitoglou w 75. i Salvadorowi Sánchezowi w 86. minucie. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Volosu New Football Club doszło do zmiany. Anastasios Kritikos wszedł za Jeana Barrientos.

Po chwili trener PAS Lamia postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za napastnika Lazara Romanicia wszedł Konstantinos Provydakis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. Dwie minuty później żółtą kartką został ukarany Anastasios Kritikos, piłkarz Volosu New Football Club. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ioannis Skondras
75′ Gerasimos Mitoglou
Daniel Adejo
86′ Salvador Sánchez
Adam Tzanetopoulos
34′ Fausto Grillo
Ángel Martínez Ortega
Daan Rienstra
Danny Brayhan Bejarano Yañez50′
Renato João Saleiro Santos
Miloš Deletić  52′ 57′ 68′
84′ Jean Barrientos
Lazar Romanić90′
67′ Julián Bartolo
Theofanis Tzandaris65′
46′ Juan José Perea Mendoza
Tyronne Gustavo Del Pino Ramos46′
 51′ Anastasios Douvikas
Giorgos Saramantas
46′ Antonis Ntentakis
Valentinos Vlachos
84′ 90′ Anastasios Kritikos
Adama Ba65′
67′ Nicolás Martínez
Theódór Elmar Bjarnason65′
34′ Sotiris Ninis
Guga Palavandishvili
Tasos Tsokanis
Theodoros Vasilakakis
Giannis Kiakos
Anastasios Karamanos46′

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy.