Volos New Football Club - Olympiakos Pireus 1-2 (1-1). Liga grecka - 24. kolejka Super League 1

W meczu 24. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 1 marca, jedenastka Volosu New Football Club przegrała z Olympiakos Pireus 1-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Panthessaliko Stadio.

24. kolejka Grecja - Super League 1
2021-03-01 18:30 | Stadion: Panthessaliko Stadio | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Y. M'Vila 81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Olympiakos Pireus wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie Konstantinos Fortounis dał prowadzenie swojej jedenastce. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Bruma.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 10. minucie wyrównującego gola dla piłkarzy Volosu New Football Club strzelił Fausto Grillo. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jean Barrientos.

Między 16. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 39. minucie Rúben Semedo został zmieniony przez Sokratisa Papastathopoulos. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Volos New Football Club: Jeanowi Barrientos w 54. i Gerasimosowi Mitoglou w 58. minucie. W tej samej minucie w drużynie Volosu New Football Club doszło do zmiany. Nicolás Martínez wszedł za Tekię.

A trener Olympiakos Pireus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kokę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Mathieu Valbuena. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakos Pireus w 81. minucie spotkania, gdy Yann M'Vila zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Sokratis Papastathopoulos.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Franco Ferrari, piłkarz gospodarzy. W następstwie utraty bramki trener Volosu New Football Club postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Tasosa Tsokanisa i na pole gry wprowadził napastnika Alberta Buena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

José Pedro Malheiro de Sá
58′ Sergio Blázquez Sánchez
Kenny Lala
58′ Gerasimos Mitoglou
Rúben Afonso Borges Semedo39′
 10′ Fausto Grillo
Ousseynou Ba
85′ Franco Ferrari
Oleg Reabciuk
85′ Tasos Tsokanis
Yann Gérard M'Vila  81′ 16′
54′ Jean Barrientos
Armindo Tué Na Bangna86′
Julián Bartolo
Mathieu Valbuena63′
Daan Rienstra
Mohamed Mady Camara20′
32′ Sotiris Ninis
Thanasis Androutsos
58′ Nicolás Martínez
Andreas Bouchalakis87′
Dardo Federico Miloc
Giorgos Masouras86′
85′ Alberto Bueno Calvo
Lazar Ranđelović86′
Giannis Kiakos
Tiago Silva
Renato João Saleiro Santos
Ahmed Hassan Mahgoub63′

Drużyna Olympiakos Pireus była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy Volosu New Football Club otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Olympiakos Pireus wymieniła pięciu zawodników.