Volos New Football Club - AEK Ateny 1-3 (0-2). Liga grecka - 7. kolejka Super League 1

W pojedynku 7. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 24 października, drużyna Volosu New Football Club przegrała z AEK Ateny 1-3 (0-2). Mecz na Panthessaliko Stadio obejrzało 3 554 widzów.

7. kolejka Grecja - Super League 1
2021-10-24 15:00 | Stadion: Panthessaliko Stadio | Widzów: 3554 | Arbiter: Georgios Tzovaras
E. Hajsafi 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka AEK Ateny wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 29. minucie arbiter pokazał kartkę Francowi Romerowi, zawodnikowi gospodarzy.

W 40. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak Adrien Regattin nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze AEK Ateny nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Karim Ansarifard. Asystę przy golu zanotował Steven Zuber.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Volos New Football Club: Faustowi Grillowi w 44. i Francowi Ferrariemu w 45. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu Emiliano Purita został zmieniony przez Jeana-Pierre'a Rhynera. Dwie minuty później kartkę obejrzał Karim Ansarifard z AEK Ateny.

Niedługo później Steven Zuber wywołał eksplozję radości wśród kibiców AEK Ateny, zdobywając kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Noureddine Amrabat.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę otrzymał Petros Mantalos z jedenastki gości. Chwilę później trener AEK Ateny postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Petrosa Mantalosa. Na boisko wszedł Damien Le Tallec, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Karim Ansarifard został zmieniony przez Leviego Garcię, a za André Simõesa wszedł na boisko Jewhen Szachow, co miało wzmocnić zespół AEK Ateny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriena Regattina na Kevina Ante'a oraz Jeana Barrientos na Sotirisa Ninisa.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 79. minucie bramkę kontaktową zdobył Jean-Pierre Rhyner.

W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Damiena Le Talleca z AEK Ateny, a w dziewiątej minucie doliczonego czasu spotkania Sotirisa Ninisa z drużyny przeciwnej. Minus siedem minut później w jedenastce AEK Ateny doszło do zmiany. Ehsan Hajsafi wszedł za Noureddine Amrabata.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AEK Ateny w 90. minucie spotkania, gdy Ehsan Hajsafi strzelił trzeciego gola. Ponownie sytuację bramkową stworzył Steven Zuber.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Cican Stanković
45′ Emiliano Purita
Lazaros Rota
29′ Franco Gastón Romero Ponte
Ognjen Vranjesz
44′ Fausto Grillo
Gerasimos Mitoglou
45′ Franco Ferrari
Milad Mohammadi Keshmarzi
Julián Bartolo
Damian Szymański
Tasos Tsokanis
Noureddine Amrabat90′
77′ Jean Barrientos
Steven Zuber  45′
40′ (k.) 68′ Adrien Regattin
Georgios Tzavellas
45′  79′ Jean-Pierre Patrick Rhyner
Ehsan Hajsafi90′  90′
68′ Kevin Duvan Ante Rosero
Damien Vincent Denis Le Tallec66′ 86′
Alexandre Miguel Barros Soares
Jewhen Szachow77′
77′ 90′ Sotiris Ninis
Sergio Ezequiel Araújo
Kamil Wojtkowski
Levi Samuel Garcia66′
Alexandros Tereziou
Muamer Tankovic

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Drużyna Volosu New Football Club wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.