Volos Football Club - Asteras Tripoli Football Club 3-3 (1-1). Liga - 1. kolejka

19 sierpnia na Panthessaliko Stadium w Nei Ionii odbył się pojedynek 1. kolejki Super League 1 pomiędzy drużynami Volos FC i Asterasu Tripolis. Mecz zakończył się remisem 3-3.

19 sierpnia  na Panthessaliko Stadium w Nei Ionii odbył się pojedynek  1. kolejki  Super League 1 pomiędzy drużynami Volos FC  i Asterasu Tripolis. Mecz zakończył się remisem 3-3.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Asterasu Tripolis wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę otrzymał Javier Matilla z Volos FC.

Asier Benito wywołał eksplozję radości wśród kibiców Asterasu Tripolis, strzelając gola w 27. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomagał Nikolai Alho.

Piłkarze Volos FC odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie gola wyrównującego strzelił Tom van Weert.

Od 41. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Asterasu Tripolis i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie za Adriana Rierę wszedł Leo Tilica. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Paolo Fernandes. Asystę zaliczył Victor Fernandez.

W 57. minucie Javier Matilla został zmieniony przez Ismahilę Ouedraogo, co miało wzmocnić jedenastkę Volos FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Asiera Benita na Jeronima Barralesa oraz Michaela Gardawskiego na Sitę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Volos FC w 65. minucie spotkania, gdy Milos Deletic zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Paolo Fernandes.

Piłkarze Asterasu Tripolis szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kontaktowego gola dla drużyny Asterasu Tripolis strzelił Leo Tilica.

Niedługo później trener Volos FC postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Milosa Deletica wszedł Abdul Weiss, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Volos FC nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Volos FC: Joao Escovalowi w 84. minucie i Borisowi Klaimanowi w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Asterasu Tripolis przyniosły efekt bramkowy. Siedem minut później wynik ustalił Jeronimo Barrales. Bramka padła po podaniu Pichu Atienzy.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-3.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Volos FC dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Volos FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Asterasu Tripolis wymienił pięciu zawodników.