Reklama

Reklama

Puchar Grecji: Xanthi FC - Apollon Larissa FC 3-0 (2-0)

4 grudnia na Xanthi FC Arena w Pigadii odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami Xanthi FC a Apollonu Larissa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Xanthi FC 3-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężył zespół Apollonu Larissa tylko 2-1, więc awans wywalczyła drużyna Xanthi FC.

4 grudnia na Xanthi FC Arena w Pigadii odbyło się starcie  rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami Xanthi FC  a Apollonu Larissa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Xanthi FC 3-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężył zespół Apollonu Larissa tylko 2-1, więc awans wywalczyła drużyna Xanthi FC.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Apollonu Larissa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Jean Barrientos.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Xanthi FC w 41. minucie spotkania, gdy William strzelił drugiego gola.

Na drugą połowę drużyna Apollonu Larissa wyszła w zmienionym składzie, za Dimitrisa Tasioulisa wszedł Mark Sifneos.

Reklama

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Xanthi FC w 49. minucie spotkania, gdy Sturgeon zdobył trzecią bramkę. W 63. minucie Michalis Bastakos został zmieniony przez Fotisa Goudroubisa.

W 65. minucie Eduardo został zmieniony przez Petara Dżuriczkovicia, co miało wzmocnić zespół Xanthi FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Argirisa Brebos na Michalandreasa Nyktarisa. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Kostasowi Chatzisowi, piłkarzowi gości. Chwilę później trener Xanthi FC postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Aleksandara Kovaczevicia wszedł Konstantinos Thymianis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Xanthi FC utrzymać prowadzenie.

W 79. minucie sędzia pokazał kartkę Sturgeonowi z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie w jedenastce Xanthi FC doszło do zmiany. Pablo wszedł za Thibaulta Moulina. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Drużyna Xanthi FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL