Puchar Grecji: Volos New Football Club - Panserraikos FC 1-1 (1-0,1-1) rzuty karne 4-2

5 grudnia na Panthessaliko Stadio odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami Volosu New Football Club a Panserraikosu. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym meczu padł remis 1-1 rozegrano dogrywkę która nie przyniosła rozstrzygnięcia i rzuty karne, po których awans wywalczyła drużyna Volosu New Football Club wygrywając w serii rzutów karnych 4-2.

F. Conci 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Volosu New Football Club nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Vassilis Mantzis.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Volosu New Football Club.

Na drugą połowę drużyna Volosu New Football Club wyszła w zmienionym składzie, za Janisa Mystakidisa wszedł Alexandros Kiziridis. W 55. minucie za Alexandrosa Maskanakisa wszedł Abdoul Diallo.

Chwilę później trener Volosu New Football Club postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Juana Muñiza wszedł Tasos Tsokanis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W 69. minucie George Obosu został zmieniony przez Giorgosa Papavasileiou, a za Giorgosa Georgiadisa wszedł na boisko Konstantinos Bardas, co miało wzmocnić zespół Panserraikosu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yahię Attiyata na Kostasa Korelasa. W 79. minucie regulaminowego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Vassilis Mantzis z drużyny gospodarzy. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Fabricio Conci.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację minutę później, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Fabriciowi Conciemu i Thanasisowi Garavelisowi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Apostolos Apostolopoulos
97′ Apostolos Diamantis
Athanasios Giannarakis
Eleutherios Lyratzis
Trifonas Kasmeridis
Marios Tsaousis
Agathoklis Polyzos
90′ 92′ Konstantinos Balogiannis
Alexandros Zeris
Augusto Max
Giorgos Georgiadis77′
59′ Juan Muñiz Gallego
Alexandros Maskanakis55′
69′ Yahia Attiyat allah
Theocharis Psaltis117′
 37′ 79′ 101′ Vassilis Mantzis
Fabricio Conci  90′ (k.) 90′
46′ Janis Mystakidis
Konstantinos Triantafyllou117′
59′ Tasos Tsokanis
Konstantinos Bardas77′
69′ Kostas Korelas
Leonidas Kastritseas
92′ Joaquín Torres
Giorgos Papavasileiou69′
46′ Alexandros Kiziridis

W 92. minucie w drużynie Volosu New Football Club doszło do zmiany. Joaquín Torres wszedł za Konstantinosa Balogiannisa. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki sędzia ukarał żółtą kartką Apostolosa Diamantisa, zawodnika gospodarzy.

W 101. minucie czerwoną kartkę obejrzał Vassilis Mantzis, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W trzeciej minucie przed zakończnieniem dogrywki w drużynie Panserraikosu doszło do zmiany. Konstantinos Triantafyllou wszedł za Theocharisa Psaltisa. W 119. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Kostasowi Tentzerisowi z Panserraikosu.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych zespół Volosu New Football Club pokonał piłkarzy Panserraikosu 4-2.

Przewaga drużyny Volosu New Football Club w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Volosu New Football Club, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.