Puchar Grecji: Veria FC - PAS Giannina FC 1-2 (1-1)

4 grudnia na Stadio Verias w Werii odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami Veria FC a PAS Giannina. Mecz zakończył się zwycięstwem PAS Giannina 2-1. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans.

S. Pilios 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 starcia drużyna PAS Giannina wygrała 12 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie kartkę dostał Labros Tairis, piłkarz gospodarzy.

W 23. minucie Dimitrios Stamou zastąpił Argirisa Mouratidisa. W 28. minucie sędzia pokazał kartkę Alexandrosowi Zourkos z Veria FC.

Trzeba było trochę poczekać, aby Giorgos Pamlidis wywołał eksplozję radości wśród kibiców PAS Giannina, strzelając gola w 37. minucie meczu.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Veria FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie Dimitris Melikiotis wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie Dimitris Melikiotis został zmieniony przez Marcela Pentę, a za Dimosthenisa Chantzarasa wszedł na boisko Giannis Pasas, co miało wzmocnić jedenastkę Veria FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miguela Garcíę na Stefanosa Siontisa oraz Vladyslava Naumetsa na Samira Radovaca. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom PAS Giannina: Seraphimowi Yiannikoglou w 63. i Giorgosowi Pamlidisowi w 86. minucie.

Trener PAS Giannina postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Giorgosa Xydasa i na pole gry wprowadził napastnika Alexandrosa Lolisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PAS Giannina w 90. minucie spotkania, gdy Stavros Pilios zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Apostolos Skondras
28′ Alexandros Zourkos
Angelos Zioulis
73′ Dimosthenis Chantzaras
Miguel Sebastián García70′
Serafeim Maniotis
Angelos Liasos
23′ Dimitrios Stamou
Vladyslav Naumets77′
4′ Labros Tairis
Giorgos Xydas89′
 41′ 54′ Dimitris Melikiotis
Kostas Peristeridis
23′ Argiris Mouratidis
Michalis Boukouvalas
73′ Giannis Pasas
Epaminondas Pantelakis
54′ Marcelo Alejandro Penta