Puchar Grecji: Platanias FC - Asteras Trypolis FC 0-1 (0-0)

31 października na Stadio Chanion w Chanii odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami Plataniasu i Asterasu Trypolis. Mecz zakończył się zwycięstwem Asterasu Trypolis 1-0.

C. Tasoulis 51'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Asterasu Trypolis wygrała aż 10 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie Walter Iglesias został zastąpiony przez Christosa Tasoulisa.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Asterasu Trypolis w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie bramkę zdobył Christos Tasoulis.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 65. minucie, w zespole Asterasu Trypolis za Xesca Regisa wszedł Anastasios Douvikas, a w jedenastce Plataniasu Samouil Niavradakis zmienił Vasilisa Karagounisa. Trener Plataniasu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Stefanosa Papoutsogiannopoulos i na pole gry wprowadził napastnika Matheusa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie Giannis Kotsiras został zmieniony przez Adriána Rierę, co miało wzmocnić zespół Asterasu Trypolis. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Papadopoulosa na Giannisa Loukinasa.

Giorgos Antzoulas
65′ Samouil Niavradakis
Walter Matías Iglesias17′
77′ Thomas Papadopoulos
Andrés Pascual Santoja
65′ Stefanos Papoutsogiannopoulos
Eneko Jauregi Escobar
Miguel Antonio Bianconi Kohl
Francesc Regis Crespí65′
Stefanos Pentarakis
Antonis Tsiftsis
65′ Vasilis Karagounis
Adrián Riera Torrecillas76′
65′ Matheus Leiria dos Santos
Anastasios Douvikas65′
77′ Giannis Loukinas

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.