Puchar Grecji: PAS Giannina FC - Veria FC 1-0 (0-0)

29 października na Stadio Zosimades w Janinie odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami PAS Giannina i Veria FC. Mecz zakończył się zwycięstwem PAS Giannina 1-0.

G. Pamlidis 47'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki drużyna PAS Giannina wygrała 11 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna PAS Giannina próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 22. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Veria FC wyszedł w zmienionym składzie, za Stavrosa Petavrakisa wszedł Giannis Pasas.

Tuż po przerwie jedynego gola meczu strzelił Giorgos Pamlidis dla drużyny PAS Giannina. Bramka padła w tej samej minucie. W 51. minucie żółtymi kartkami zostali ukarani Giorgos Xydas z PAS Giannina i Giannis Pasas z zespołu gości.

Giannis Pasas z Veria FC po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 51. minucie. W 67. minucie Giorgos Xydas został zmieniony przez Jeana-Baptiste'a Leo. Między 67. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy PAS Giannina: Vladyslav Naumets, Edwin Castro, na ich miejsce weszli: Alexandros Nikolias, Angelos Liasos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikosa Zourkos, Stefanosa Polizos zajęli: Labros Tairis, Marcelo Penta.

Alexandros Zourkos
45′ Angelos Zioulis
Serafeim Maniotis
82′ Edwin Fabry Castro Barros
Athanasios Kanoulas22′
Miguel Sebastián García
Dimitris Melikiotis
75′ Vladyslav Naumets
Stefanos Polizos79′
51′ 67′ Giorgos Xydas
Giorgos Skatharoudis
 47′ Giorgos Pamlidis
Nikos Zourkos67′
Kostas Peristeridis
Vasilis Tsimopoulos
Apostolos Skondras
Stylianos Marangos
82′ Angelos Liasos
Giannis Pasas46′ 51′ 61′
75′ Alexandros Nikolias
Marcelo Alejandro Penta79′
67′ Jean-Baptiste Leo
Labros Tairis67′
Alexandros Lolis
Alberto Simoni
Stavros Pilios
Giorgos Vasiltsis

Drużyna PAS Giannina była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gości dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.