Puchar Grecji: PAOK Saloniki - Panathinaikos Ateny 2-0 (1-0)

5 lutego na Stadio Toumbas w Salonikach odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Grecji pomiędzy drużynami PAOK Saloniki i Panathinaikosu Ateny. Mecz zakończył się zwycięstwem PAOK Saloniki 2-0.

Fernando Varela 72'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”) i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PAOK Saloniki w 34. minucie spotkania, gdy Vieirinha strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 43. minucie kartkę obejrzał Josip Mišić z zespołu gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PAOK Saloniki.

W 54. minucie Tasos Chatzigiovanis został zmieniony przez Dominika Nagya. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce PAOK Saloniki doszło do zmiany. Lazaros Lamprou wszedł za Dimitrisa Pelkasa.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka PAOK Saloniki, zdobywając kolejną bramkę. W 72. minucie celnym strzałem popisał się Fernando Varela.

W 77. minucie Anuar Tuhami został zmieniony przez Christosa Donisa, a za Ioannisa Bouzoukisa wszedł na boisko Juan Perea, co miało wzmocnić drużynę ”Koniczynek”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karola Świderskiego na Chubę Akpom. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Fernando Varela z PAOK Saloniki. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Mattias Johansson
 72′ 90′ Fernando Lopes dos Santos Varela
Achilleas Poungouras23′
Diego Biseswar
Bart Schenkeveld
Maurício José da Silveira Júnior
Ioannis Bouzoukis81′
43′ Josip Mišić
Tasos Chatzigiovanis54′
8′ 62′ Dimitris Pelkas
Dimitrios Kourmpelis
 34′ (k.) Adelino Andre Vieirinha
Anuar Mohamed Tuhami77′
Dimitris Limnios
Ghayas Zahid
81′ Karol Świderski
Christos Donis77′
81′ Chuba Akpom
Dominik Nagy54′
62′ Lazaros Lamprou
Juan José Perea Mendoza81′

Zawodnicy PAOK Saloniki otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna ”Koniczynek” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.